Pavol Baričák a jeho návod na šťastie

Perníková chalúpka v podaní divadla
Príďte si pozrieť 20. marca o 16.00 h dôvtipné prerozprávanie obľúbenej rozprávky. Upravený klasický rozprávkový príbeh o Jankovi a Marienke, ktorí svojou odvahou, šikovnosťou a vzájomnou pomocou dokázali premôcť zlú ježibabu a nájsť cestu z Perníkova. Rozprávku naštudovalo Divadlo Portál Prešov a bude v Mestskom kultúrnom stredisku v Kežmarku.

Pavol Baričák a jeho návod na šťastie
Neustále kritizovanie je priznanie, ako veľmi ste so sebou nespokojní. Aj to je jedna z myšlienok Pavla Hiraxa Baričáka. Motivačná prednáška tohto autora mnohých bestsellerov, napríklad Šlabikár šťastia 1. – Návrat k sebe, Šlabikár šťastia 2. – Sebapoznanie, sa uskutoční v Dome kultúry Poprad v divadelnej sále. Za vstupenky zaplatíte 6 eur. Prednáška sa bude konať vo štvrtok 17. marca o 18.00 h.

Šlabikár šťastia od Pavla Hiraxa Baričáka. Snímka: internet

Šlabikár šťastia od Pavla Hiraxa Baričáka. Snímka: internet

Akceptácia všetkého, aby človek prežil
Film osobne uvedú režisér Jaroslav Matoušek a hlavní protagonisti snímky Michal Malák a Miroslav Leitner. Úchvatný, súvislý, extrémny a životu nebezpečný prechod na lyžiach 23 dolín a 18 vysokohorských sediel Vysokých Tatier v jedinečnom zážitkovom, dobrodružnom dokumentárnom filme. Snímku premietnu v stredu 16. marca v kine Iskra v Kežmarku o 19.00 h. Vstupné je 3,50 eura.

 Slovenskí výtvarníci vystavujú Spiš
Práve v týchto dňoch si môžete pozrieť druhú časť výstav súčasného umenia v rámci výmenného projektu so španielskou galériou Coll Blanc, konfrontujúcou tvorbu deviatich slovenských výtvarníkov: Kataríny Balúnovej, Mareka Brincka, Jara Čecha, Slava Durkaja, Dariny Kmeťovej, Zuzany Križialkovičovej, Dagmar Mavrerovej, Borisa Vaitoviča, Vladimíry Weiss. Výstava, ktorá je umiestnená v Galérii umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi, bude trvať do 22. mája.

Výstava slovenského fotografa
Premiérová výstava významného slovenského fotografa a intermediálneho autora Tomáša Agat Błońskeho v súčasnosti pôsobiaceho v poľskom Krakove, sa zameriava na výber z tvorby za posledné dve dekády. Výstava prezentuje rozsah diel od analógu, experimentu via digitálne médium po aplikácie v mobile a na internete. Výstava môžete vidieť v priestoroch Galérie umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi do 22. mája.