Pozývame Vás na noc s Andersenom v knižnici

Richard Müller & Band – To najlepšie tour
V nedeľu 15. mája sa v kine Úsmev v Levoči o 18.00 hodine koná koncert Richarda Müllera. Vstupné je 26,50 eura. Lístky si môžete zakúpiť cez portál predpredaj.sk, alebo v pokladni MsKS Levoča. Vypočuť si budete môcť najkrajšie balady v komornej atmosfére. Intimita, šansón, komorné prostredie a zaujímavé aranžmány… takto by sa dal v skratke charakterizovať program Richarda Müllera, ktorý môžete zažiť na koncertoch v rámci tohtoročného turné.

Veľkonočné mestečko v Tatrách
Na Bielu sobotu, 26. marca, od 12.00 do 16.00 h sa budú pokúšať prekonať rekord v počte kraslíc na tatranskom Veľkonočnom strome, ktorý sa momentálne drží na pocte 834 kusov. Počas celého dňa na hostí čaká bohatý program: spevák Dušan Grúň, zabávač Jožko Jožka, folklórny súbor Vargovčan, súťaže v jedení halušiek a pití piva, maľovanie na tvár a šikovní remeselníci. Deň bude slávnostne ukončený o 16.00 h žrebovaním tomboly.

Krížová cesta Božieho milosrdenstva
Počas Veľkej noci, presne vo Veľký piatok 25. marca, sa od 10.00 do 12.00 h bude konať Krížová cesta Božieho milosrdenstva ulicami mesta Svit so začiatkom pri Mestskom úrade vo Svite, so zastaveniami v uliciach Hviezdoslavova, Štúrova, Jilemnického a záverom v kostole Sv. Jozefa robotníka. V prípade nepriaznivého počasia sa krížová cesta uskutoční v priestoroch kostola. Krížovú cestu organizuje Rímskokatolícka farnosť sv. Jozefa robotníka v spolupráci s Mestom Svit.

Noc s Andersenom v knižnici
V mestskej knižnici vo Svite sa v piatok 1. apríla od 18.00 h do soboty 2. apríla pre všetky deti koná Noc s Andersenom. Veľa prírodných i kultúrnych krás skrýva slovenská krajina, môžeme ich objaviť – začína totiž turistická sezóna. Podmienky účasti: prihlásenie do 25. marca 2016, vek 9 – 12 rokov.

Prach si a v prach sa obrátiš
V Tatranskej galérii v Poprade môžete navštíviť zaujímavú výstavu východoslovenskej autorky Anny Hausovej, žijúcej v Prešove. Výstava sa koná pri príležitosti pietnej spomienky obetiam prvého transportu židovských dievčat a žien zo Slovenska do koncentračného tábora Auschwitz.  Výstava je sprístupnená do stredy 13. apríla.