Advokáti vám bezplatne poradia už v stredu

Slovenská advokátska komora pripravila pri príležitosti Dňa advokácie po prvýkrát bezplatné právne poradenstvo aj v Poprade.

Advokáti poradia záujemcom v stredu 20. apríla v priestoroch Mestského úradu v Poprade. Svoje rady budú advokáti poskytovať od 9.00 do 14.00 h. „Bezplatnú právnu pomoc budú v Poprade poskytovať štyria právnici tak, aby sme vedeli poradiť ľuďom v každej oblasti práva. Pri poskytovaní takejto bezplatnej právnej pomoci sa stretávame s problémami z oblasti sociálneho, majetkového, pracovného či rodinného práva, radíme pri susedských sporoch,“ uviedol advokát Jozef Beňo zo spoločnosti Beňo & Partners advokátska kancelária.
Rozdiel oproti klasickému bezplatnému právnemu poradenstvu, ktoré poskytuje mesto Poprad každý mesiac, je podľa Beňa v tom, že túto pomoc poskytujú mestskí právnici. Bezplatné poradenstvo v rámci Dňa advokácie budú poskytovať právnici z každodennej advokátskej praxe, „ktorí sa vo väčšej miere stretávajú s problémami ľudí ako zamestnanci na mestskom úrade, aj keď my úzko spolupracujeme s právnym oddelením mesta,“ dodal Beňo. Deň advokácie má za cieľ spopularizovať advokáciu ako jedno z najstarších právnických povolaní. Jeho termín je spätý s prijatím prvého zákona o advokácii po roku 1989, ktorý bol prijatý Národnou radou Slovenskej republiky 27. apríla 1990 a vstúpil do platnosti 1. júla toho istého roku. Dni advokácie organizuje Slovenská advokátska komora okrem Popradu aj v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici či Žiline. (rov)