Hokejbalová hala vyrastie vedľa futbalového štadióna

Vládnu dotáciu vo výške 300-tisíc eur na výstavbu hokejbalovej haly použije Spišská Belá na výstavbu novej hracej plochy.

Hokejbalisti zo Spišskej Belej sa môžu tešiť na novú halu. Snímka: archív mesta Spišská Belá

Hokejbalisti zo Spišskej Belej sa môžu tešiť na novú halu. Snímka: archív mesta Spišská Belá

„Názor poslancov je taký, že by sme mali ísť do nového priestoru a súčasné hokejové ihrisko nechať svojmu účelu, ktoré slúži nielen hokejbalistom a hokejistom, ale aj širokej verejnosti,“ uviedol primátor Spišskej Belej Štefan Bieľak. Názory poslancov sa prikláňajú k riešeniu postaviť novú hokejbalovú halu vedľa futbalového štadióna, kde sa pôvodne plánovala športová hala. Napriek tomu, že pôjde o hokejbalovú halu, mala by sa využívať aj na iné športy či podujatia.

Mesto už zadalo úpravu pôvodného projektu
Mesto má už niekoľko rokov pripravený projekt športovej haly, ktorá mala vyrásť v druhej etape budovania športového areálu. V týchto dňoch už samospráva zadala projektantom úpravu pôvodného projektu športovej haly, aby spĺňala kritériá pre hokejbal. Nová hala by mala mať rozmery 60 krát 35 metrov, samotná hracia plocha 52 krát 26 metrov. „Už aj na pôvodnú halu sme mali súťaž, keď sa pripravoval celý areál. Náklady na výstavbu haly vtedy predstavovali okolo 600-tisíc eur. Výhodou projektu je, že máme zabezpečené všetky inžinierske siete, máme kotolňu, ohrev vody, parkoviská, komunikácie, takže je to len otázka samotnej haly,“ povedal Bieľak. Výstavba hokejbalovej haly pri futbalovom štadióne je podľa primátora najlacnejším riešením. V novej hale by mali pribudnúť aj šatne. Hľadisko nebude mať pôvodne plánovanú kapacitu športovej haly na úrovni 700 až 800 sedačiek. Priestor hokejbalovej haly umožní podľa primátora vybudovať aj hľadisko s kapacitou 300 až 400 divákov.

S výstavbou haly sa mesto nemusí ponáhľať
Dotáciu musí samospráva vyúčtovať až do konca roka 2018, takže má dostatok času na použitie vládnej dotácie. Mesto však nechce odkladať výstavbu haly, „pretože potreba a pozitívny tlak, hlavne zo strany hokejbalovej verejnosti, tu je,“ dodal Bieľak. Nový projekt, vrátane rozpočtu, by mohli mať mestskí poslanci na stole najneskôr v máji. Primátor predpokladá, že celkový rozpočet bude približne na úrovni pôvodného projektu. Z prostriedkov vládnej dotácie je podľa Bieľaka mesto schopné postaviť hrubú stavbu. V prípade, že nevzniknú žiadne problémy, s výstavbou by mohlo mesto začať ešte na jeseň tohto roku. (rov)