Minulý týždeň patril hitom Mira Žbirku aj Michala Davida

Vyhodnotenie Podtatranskej fotografie

V podtatranskom osvetovom stredisku v Poprade v utorok 19. apríla otvorili súťažnú výstavu Podtatranská fotografia 2016. Do súťaže sa zapojilo 37 autorov so 155 fotografiami a jednou multimediál­nou prezentáciou. Porota hodnotila prihlásené práce v kategó­riách čiernobiela, farebná fotografia a multimediálna prezentácia v skupinách do 16 rokov, do 21 rokov a nad 21 rokov. Najlepšie práce porota posunula na krajskú súťaž AMFO v Starej Ľubovni, ktorá sa začne 3. júna.

Diskopríbeh roztancoval Štrbské Pleso

Michal David priniesol do Vysokých Tatier atmosféru 80-tych rokov. V Grand Hotel Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese v sobotu 16. apríla ožil Diskopríbeh. Počas koncertu si hostia mohli zaspievať piesne ako Céčka, Nonstop, Dlouhá noc či Pár přátel. Publikum sa vo víre starých hitov nechalo zlákať aj na tanečný parket.  Podľa riaditeľky hotela Kathrin Noll sa miestnosť, ktorá pri iných koncertoch zaručí komornú atmosféru, zmenila na skutočný tanečný parket s diskoguľou.

Odhalili Johankino tajomstvo

Filmový klub Iskra v piatok 22. apríla uviedol pôvodnú slovenskú rozprávku Johankino tajomstvo. Okrem večerného predstavenia pre verejnosť do kežmarského kina doobedu zavítali aj žiaci ZŠ – Grundschule. Okrem premietania boli pre žiakov i verejnosť pripravené besedy s režisérom Jurajom Nvotom, producentom Marianom Urbanom a herečkou Dominikou Zeleníkovou. Johankino tajomstvo si v Kežmarku pozrelo 280 divákov, rozprávka sa všetkým páčila, tvorcovia sa tešili z besedy so žiakmi.

Študenta z Podolínca budú svätorečiť

Poliaka Stanisława Papczyńskeho, ktorý žil a študoval v Podolínci, vyhlási začiatkom júna pápež František za svätého. Domovom sa mu stal vtedajší piaristický kláštor. Budúci svätorečený študoval v škole v Podolínci v rokoch 1654 – 1660, zo školy sa v minulom storočí stal koncentračný tábor. Papczyńskeho za patróna považujú manželia modliaci sa za počatie, veriaci sa k nemu modlia aj za duše zosnulých. Stanisław Papczyńsky založil v roku 1673 rehoľu spoločnosti kňazov mariánov.

Zazneli Žbirkove piesne

Muzikál Atlantída s piesňami Miroslava Žbirku si 22. a 23. apríla pozreli diváci v Poprade. Putovanie skupiny mladých ľudí za bájnou Atlantídou a zároveň misia za spoznaním samého seba sa zrodila pod režisérskou taktovkou Jána Ďurovčíka. Ten sa prostredníctvom sociálnych sietí divákom v Poprade poďakoval za skvelú atmosféru a búrlivý potlesk. V muzikáli sa v úlohe mladej doktorky predstavili aj Popradčanka Viktória Valúchová a Hozelčanka Jana Labajová.