Popradským školákom sa skončili bowlingové ligy

Začiatkom uplynulého týždňa odohrali stredné aj základné školy posledné 10. kolo Školskej ligy 2015/16 v bowlingu.

Bowling-škola-Matejovce

Medzi stredoškolákmi triumfovala v ročníku 2015/16 SOŠ Matejovce. (Snímka: BK Citybowling Poprad)

Medzi stredoškolákmi sa víťazom pondelkového kola sa stalo družstvo  SOŠ Matejovce (6 b) pred Obchodnou akadémiou (4 b) a Strednou zdravotníckou školou (2b). Zápas s najvyšším rozdielom 91 bodov sa odohral medzi družstvami  SŠ Dominika Tatarku a Obchodnou akadémiou, ktorá sa postarala aj o najvyrovnanejší duel, keď o 19 bodov podľahla Matejovciam. Z matejovskej SOŠ je Kristián Furcoň, ktorý dosiahol 201 bodov, čo bolo najlepším výkonom jednotlivca a dosiahol aj najvyšší priemer 186. Poradie záverečného kola kopírovalo aj konečné výsledky. Bowlingovú ligu stredných škôl v sezóne 2015/16 vyhrala SOŠ Matejovce (41 b), druhú priečku obsadila Obchodná akadémia (32 b) a tretia skončila Stredná zdravotnícka škola (27 b). V jednotlivcoch si počas celej súťaže najlepšie viedol Tomáš Uličný z OA, ktorý dosiahol celkový priemer 148,5.

Bowling-škola-Francisciho

Dlhodobú súťaž v ročníku 2015/16 medzi základnými školami vyhrala ZŠ Francisciho. (Snímka: BK Citybowling Poprad)

Základné školy ukončili svoju dlhodobú súťaž v utorok. V záverečnom kole triumfovala ZŠ Francisciho (8 b) pred Dostojevského A  (8  b) a ZŠ Matejovce (5 b). Najvyšší rozdiel 112 bodov sa zrodil v zápase, v ktorom ZŠ Fancisciho porazila ZŠ Jarnú a najvyrovnanejší duel medzi Matejovcami a Dostojevského B skončil remízou. Z jednotlivcov bol výkonom 173 najlepší Boris Peško z Komeňáčika, no víťazom kola za najvyšší priemer 134,7 bodov  sa stal Samuel Valečko zo ZŠ Francisciho. Jeho škola (86 b) triumfovala aj v dlhodobej súťaži pred Dostojevského B (59 b) a Dostojevského A (54). Dominanciu Francisciho potvrdzuje aj Martin Puchala, ktorý v dlhodobej súžaži zaznamenal najlepší priemer 125,3.

„Berieme to ako alternatívu športu hlavne do nepohody. Bowling je mladý šport, ktorý ešte nemá veľkú popularitu, a preto robíme školské ligy. Chceme ho dostať aj do povedomia mladšej generácie. Boli by sme radi, ak by sa objavili nejké talenty. Pokiaľ by sme preto nerobili nič, tak by na to nebola ani nádej. Nikde na Slovensku sa to v takto širokom rozsahu nerobí,“ vyjadril sa k sedemročnej tradícii školských súťaží Ľudovít Jurinyi z BK Citybowling Poprad.  (red)