Umelci sa predstavili Popradu

Až 85 popradských hudobníkov, spevákov, tanečníkov, básnikov, hercov, filmárov, ale i maliar či fotograf sa dostali na jedno pódium v programe Umelci Popradu.

Popradskí umelci sa predstavili Popradčanom. Snímka: mediapoprad.sk

Popradskí umelci sa predstavili Popradčanom. Snímka: mediapoprad.sk

Režisérka Tatiana Husárová s producentom a riaditeľom TV Poprad Róbertom Mervom pripravili v piatok minulý týždeň galaprogram Umelci Popradu. Predpremiéra programu sa uskutočnila na popoludňajšom vyhlasovaní najúspešnejších učiteľov mesta Poprad. „Na začiatku sme oslovili našich známych, ktorí sa prezentujú v Poprade kultúrou, sú úspešní. Niektorí nemohli z časových dôvodov, niektorí projektu jednoducho neverili a rovno nám to odmietli. Mnohí však prišli s tým, že idú do toho. Program sa nazýva Umelci Popradu, čiže boli to umelci z Popradu a hrali Popradu, čiže Popradčanom,“ uviedol producent galavečera Róbert Merva. Celým večerom sprevádzala dvojica hercov divadla Commedia Dušan Kubáň a Michal Novák.
Všetci umelci však vystupovali v netradičnej polohe. „Ľudia poznajú jeden špičkový Detský folklórny súbor Venček, ktorý Poprad má. My sme ich ale nechceli ukazovať ako folklórny súbor. Oni sú takí dobrí, že sa vedia zhostiť aj inej úlohy a v programe prišli ako malí námorníci, ktorí sa predstavili mažoretkovou zostavou. Máme tu dychovú hudbu Popradčanka alebo cimbalovú hudbu Popradčan. Oni majú svoje šlágre, ale počuť a vidieť ich ináč, možno tak, ako ich nepoznáme, aj o tom je galašou,“ dodal Merva. Celý galaprogram bol natáčaný mestskou Televíziou Poprad. Televíznu premiéru bude mať program v nedeľu 1. mája. Keďže televíziu je možné vidieť nielen v Poprade, ale i blízkom regióne, galaprogram Umelci Popradu si budú môcť pozrieť aj diváci mimo mesta Poprad.
Bonus galaprogramu Umelci Popradu bol podľa režisérky Tatiany Husárovej hlavne v tom, že na pódiu sa stretli popradskí umelci, z ktorých sa viacerí dovtedy nestretli a práve vďaka príprave tohto projektu nadviazali spoluprácu aj do budúcnosti. „Ľudia sa navzájom spoznali. Tam bola veľmi dobrá emócia a ďakovali za to, že sa mohli stretnúť a spolu vystúpiť v jednom programe. Zároveň sa inšpirovali do ďalšej spolupráce,“ uviedla Husárová.
Príprava programu Umelci Popradu trvala podľa nej približne tri mesiace solídnej práce. Náklady na celý galaprogram presiahli osemtisíc eur. Väčšinu nákladov pokryli sponzorské príspevky. Róbert Merva verí, že program bude mať svoje pokračovanie. (rov)