Poprad má za sebou prvý nočný beh

Recepty Jamieho Olivera, beh s kočiarmi či večerná trať na päť kilometrov. To všetko ste si mohli vyskúšať na akcii Feel Fajn Poprad.

Na štart nočného behu Forum Fun Run sa postavila aj úspešná triatlonistka Alena Stevens Sinayová. Snímka: Peter Stas

Na štart nočného behu Forum Fun Run sa postavila aj úspešná triatlonistka Alena Stevens Sinayová. Snímka: Peter Stas

Uplynulá sobota patrila predovšetkým športu a zdravému životnému štýlu. Od desiatej hodiny doobedu totiž na popradskom námestí odštartovala akcia Feel Fajn Poprad, ktorá mala miestnych i hostí z okolia motivovať k pohybu.

Pozdrav do olympijského Ria
Začiatok akcie bol venovaný deťom, organizátori spolu s mestom prichystali premietanie zdarma v kine Tatran. Neskôr sa mohli zapojiť do pohybu aj rodičia v rámci aktivity Beh s kočiarom. Odvahu nazbieralo šesť mamičiek, ktoré trať s prekážkami zvládli na výbornú. Projekt Feel Fajn v sebe niesol myšlienku zdravého životného štýlu, aktívneho športu a zapojenie mesta Poprad do celosvetovej kampane Food Revolution Day. Som veľmi rád, že sa ľudia do týchto aktivít zapojili a našli si cestu  na Námestie svätého Egídia, do OC Forum i  Kina Tatran, kde sa uskutočnili odborné prezentácie. Deti si užili pekný film, zašportovali, vyskúšali ako si pripraviť zdravý sendvič pod dohľadom známeho kuchára Stenlyho Sulca,“ zhodnotil jeden z organizátorov akcie Juraj Sedlačko. Čerešničkou na torte boli podľa neho skvelé bežecké výkony na trati Olympijskej míle, na ktorej sa aktívne zúčastnil aj primátor Popradu Jozef Švagerko. „V našej spoločnosti máme športového ducha, preto sme išli do tohto projektu, aby aj Popradčania mali vlastný Nočný beh. Vytvorili sme dokonca vlastný bežecký tím,“ dodala riaditeľka OC Forum Zuzana Maliková.

Do súťaží v rámci akcie Feel Fajn Poprad sa mohli zapojiť aj celé rodiny. Snímka: Peter Stas

Do súťaží v rámci akcie Feel Fajn Poprad sa mohli zapojiť aj celé rodiny. Snímka: Peter Stas

Zimmermann má formu
Zlatým klincom dňa bol večerný beh na päť kilometrov ulicami mesta, ktorý sa v Poprade uskutočnil vôbec po prvý raz. Viac ako tri stovky bežcov sa na štart postavili pred deviatou hodinou večer a prvý beh svojho druhu v meste odštartovali Zuzana Maliková a Jozef Švagerko. Organizátori pripravili pre bežcov rôznorodú trať, ktorá zahŕňala nielen asfaltový povrch ciest, ale aj lesné úseky či dlažbu spišskosobotského námestia. Z prvenstva sa napokon tešil Kluknavčan Marián Zimmermann, ktorý sa prednedávnom stal aj víťazom behu City Trail. Na Forum Fun Run-e dosiahol celkový čas 18 minút a 20 sekúnd.

„Bežalo sa mi veľmi dobre, ešte som nešiel nočný beh, tak to bola aj pre mňa nová skúsenosť. Nepoznal som trať, ktorá bola špecifická, keďže sa nešlo len po asfalte. Bolo to teda pre mňa zaujímavé a prekvapivé. S celkovým umiestnaním som, samozrejme, spokojný, aj keď som čakal trochu lepší čas. Súviselo to však s tým, že som si musel potme dávať pozor na trati, ktorú som nepoznal,“ zhodnotil víťaz. Na druhom mieste behu Forum Fun Run skončil Pavol Orolin zo Spišského Bystrého a trojicu najlepších uzavrel domáci Jozef Dubašák z AK Steeple Poprad. Rekord v počte členov zlomil Team Iskra Svit. Basketbalisti postavili na štart až 35 pretekárov. Víťazkou v kategórii žien sa stala Zuzana Gejdošová z AK Steeple Poprad. Súťaž tímov vyhralo družstvo Aqua City Team.