V Starom Smokovci v piatok otvoria unikátnu optickú galériu + fotogaléria

Tricklandia je názov novej zábavnej galérie, ktorá onedlho pribudne v Starom Smokovci. Unikátny slovenský projekt je založený na Trick-arte, teda umení optických ilúzií.

Tricklandia v Starom Smokovci je plná optických ilúzií. Snímka: rov

Tricklandia v Starom Smokovci je plná optických ilúzií. Snímka: rov

V priestoroch zábavného parku nájdu návštevníci trojrozmerné obrazy slovenských ľudových povestí a rozprávok, ale aj reálie rôznych kútov Slovenska, ako napríklad Pieniny či niektoré slovenské hrady a zámky, informovala Anna Andrejuvová z Tricklandie. S podobnou galériou sa možno najbližšie stretnúť v Paríži, Istanbule či Amsterdame. Súčasťou novej tatranskej galérie bude aj najväčšie zrkadlové bludisko v strednej Európe.
Podľa Andrejuvovej je najnovšia atrakcia zaujímavá hlavne pre rodiny s deťmi, ale zážitok z nej budú mať aj ostatní návštevníci. Prehliadka Tricklandie v Starom Smokovci zaberie návštevníkom asi hodinu. Projekt Tricklandie predstavia už dnes, utorok 17. mája, v Starom Smokovci jej zakladatelia Marián Bizub a Marián Aštáry, ako aj tvorcovia jednotlivých expozícií. Je medzi nimi aj slovenský dokumentarista Pavol Barabáš. Pred letnou turistickou sezónou tak vo Vysokých Tatrách pribudne ďalšia atrakcia, ktorá môže spestriť pobyt návštevníkom najmä počas nepriaznivého počasia. Hoci najkrajšou galériou v Tatrách je samotná príroda, nie každý zvládne náročnejšie vysokohorské túry. Možno predpokladať, že galéria založená na umení optických ilúzií sa stane ďalšou z obľúbených tatranských atrakcií. (rov)