„Kamzíkov“ povedie Petr Jonák, ktorý doteraz pôsobil v USA

V popradskom hokejovom klube sa v uplynulých týždňoch diali zaujímavé veci.

Hokej-HK-Poprad-Zifcak

Peter Žifčák i celý klub podporovali víťaza volieb. (Snímka: archív/mik)

Ešte vo štvrtok 16. júna sa na mimoriadnom kongrese SZĽH volil nový prezident zväzu. Napriek tomu, že jedným z kandidátov bol Popradčan Tibor Turan, aktuálne vedenie „kamzíkov“ podporovalo víťaza Martina Kohúta. „Názor HK Poprad bol v tejto otázke úplne jednotný. Od začiatku sme všetci plne stáli za podporou Martina Kohúta, ktorý je výborným manažérom a mužom na svojom mieste. Ponúkol reálnu víziu, ktorej veríme. Jeho program je na slovenské pomery mimoriadne ambiciózny, no sme presvedčení, že ho dokáže realizovať, a to aj na základe svojej doterajšej práce v športe aj v biznise,“ vyjadril sa výkonný riaditeľ HK Poprad Peter Žifčák, ktorý nevníma negatívne, že Kohútova minulosť sa príliš s hokejom nespája: „Funkcia prezidenta zväzu je manažérska aj reprezentatívna. Sme presvedčení, že nový prezident zväzu sa obklopí schopným manažmentom, ktorý bude svoje úlohy v športovej aj mimošportovej oblasti plniť s príkladným profesionalizmom.“

Jonak-HK-Poprad-Hokej

Novým trénerom HK Poprad sa stal 41-ročný Čech Petr Jonák. (Snímka: archív Petra Jonáka)

Počas minulého týždňa „kamzíci“ ukončili diskusie o novom trénerovi. Vedenie klubu podpísalo dvojročný kontrakt s opciou s Petrom Jonákom. Meno 41-ročného českého kormidelníka je pre slovenského fanúšika veľkou neznámou. V posledných rokoch pôsobil pri mládežníckych tímoch v zámorí. Jeho asistentom bude Ľudovít Jurínyi, ktorý za „kamzíkov“ kedysi hrával a naposledy viedol bratislavských Paneuropa Kings v univerzitnej súťaži. „Zvažovali sme nielen okamžitú, ale aj dlhodobú perspektívu celej hokejovej organizácie. Teda nielen A – tímu, ale aj všetkých mládežníckych družstiev. Chceme konečne napredovať ako klub nielen pri budovaní hokejovej infraštruktúry, ale aj v oblasti zavádzania jednotnej tréningovej metodiky a vzdelávania trénerov od kadetov až po prvé mužstvo. Stavili sme na mladých, ambicióznych trénerov, ktorí zároveň budú vedieť všetko o každom hráčovi v juniorskom aj dorasteneckom tíme,“ vysvetlil Žif­čák.

Asistent hlavného trénera HK Poprad Ľudovít Jurínyi. Snímka: Archív Ľudovta Jurínyiho

Asistent hlavného trénera HK Poprad Ľudovít Jurínyi. (Snímka: Archív Ľudovta Jurínyiho)

Petr Jonák bol s klubom v kontakte už od marca. „Bola to jedna z možností na budúcu sezónu, ktorá ma vo finále oslovila najviac hlavne kvôli tradícii tunajšieho hokeja, mestu, fanúšikom a celkovej obrode klubu. Momentálne riešime a nastavujeme podmienky spolupráce s kondičným trénerom a dávame dohromady tím na nasledujúci ročník. Hráčov budeme vyberať podľa štýlu, ktorým sa chceme prezentovať. Mužstvo sčasti vytvoria hokejisti, ktorí v Poprade už pôsobili, ktorých doplníme mladými a do úvahy pripadá aj príchod 2 – 3 legionárov. Chceme hrať moderný hokej náročný na korčuľovanie, veľa forčekingu a tlaku po celom ihrisku. Päť hráčov dopredu a päť naspäť. Okrem zapojenia mladých Popradčanov bude prvým cieľom postup do play-off,“ rozhovoril sa Jonák, ktorý by mal mať na kempe 25. júla, kedy by už mal byť pripravený ľad, asi štyridsiatku kandidátov na dres s „kamzíkom“ na hrudi. (mik)