Do Izraela chcú z Popradu lietať celoročne

Minulý týždeň pristálo na popradskom letisku lietadlo talianskej leteckej spoločnosti, ktoré priviezlo do Tatier prvých izraelských turistov.

Linku z Izraela privítali vodnou bránou. Snímka: rov

Linku z Izraela privítali vodnou bránou. Snímka: rov

Letecké spojenie Poprad – Tel Aviv bude lietať raz týždenne počas celého leta. „Našou hlavnou úlohou je, aby sa táto linka stala celoročnou. V prvej fáze chceme, aby lietala aj v zimnej sezóne a neskôr celoročne,“ povedal pri slávnostnom otvorení letnej turistickej sezóny na popradskom letisku riaditeľ obchodno-ekonomického úseku Letiska Poprad-Tatry Ivan Hečko.

Vozia turistov na Slovensko
Linka z Tel Avivu je podľa Hečka prioritne postavená na dovoz izraelských turistov na Slovensko. V prípade voľných miest je možné využiť tieto charterové lety aj inými cestujúcimi, vrátane tých slovenských. Letenky na charterovú linku do Tel Avivu si musia záujemcovia vybaviť cez cestovnú kanceláriu, ktorá tieto lety zabezpečuje. Linka z Tel Avivu do Popradu bude lietať do 30. augusta. „Sme nesmierne radi, že sa Regiónu Vysoké Tatry podarilo naplniť jednu zo svojich priorít, a to oslovovanie nových cieľových trhov a aktívnou činnosťou pritiahnuť do nášho regiónu hostí z novej destinácie. Hostia z Izraela, ktorí u nás budú tráviť svoju letnú dovolenku, budú ubytovaní v 27 rôznych ubytovacích zariadeniach v rámci celého nášho regiónu. Ide o prvý a naozaj obrovský úspech, ktorý sa podaril práve destinačnej cestovnej kancelárii, ktorej založenie iniciovala naša oblastná organizácia cestovného ruchu,“ povedala výkonná riaditeľka OO CR Región Vysoké Tatry Andrea Žigová.

Zo sezónnej linky chcú spraviť celoročnú. Snímka: rov

Zo sezónnej linky chcú spraviť celoročnú. Snímka: rov

Z Popradu sa lieta aj do Grécka, Albánska a Bulharska
Letisko Poprad – Tatry otvorilo svoje brány pre dovolenkárov už 17. júna, kedy sa uskutočnil prvý charterový let do bulharského Burgasu. V rovnaký deň, ako priletela linka z Tel Avivu, pristála na popradskom letisku aj charterová linka z albánskej Tirany. Okrem týchto liniek sa z Popradu lieta aj do gréckeho Araxosu. Kým destinácie Araxos, Tirana a Burgas sú zamerané na cestujúcich zo Slovenska, linka Tel Aviv, naopak, priváža turistov na Slovensko. „Z pohľadu Slovenskej agentúry pre cestovný ruch je úžasné, že takýto región sa začína spájať nielen s Európou, ale aj so svetom. Izraelskí turisti sú pre nás zaujímaví a verím, že do budúcnosti bude takýchto spojení viac,“ povedal o novej charterovej linke z Tel Avivu do Popradu riaditeľ agentúry Igor Donoval. Let na trase Tel Aviv – Poprad-Tatry prevádzkuje talianska spoločnosť Neos. (rov)