Krátke správy zo športu 29. týždeň

Aj naši zbierali medaily v Anglicku

Na MS juniorov v hokejbale hralo Slovensko vo všetkých kategóriách finále proti Kanade. Striebro z U16 získali aj A. Jahoda (Worms KK), J. Figura (MŠK KK) či A. Hvizdoš, E. Muráň a M. Faško-Rudáš (všetci Svit). Striebro z U18 patrí aj M. Štrumovi, F. Vašašovi, R. Svitanovi, D. Modrič (všetci Worms KK), K. Janáčekovi, L. Olejníkovi, M. Hošalovi (všetci MŠK KK), D. Reľovskému (Sp. Belá). Majstrami sveta U20 sa stali aj F. Surák, B. Zwick, M. Olejník (všetci Worms KK), Ch. Bednarčík (Sp. Belá).

Domáci futbalisti prehrali vo finále

V Hranovnici sa v sobotu konal jubilejný 40. ročník Memoriálu Eudarda Benka. Turnaj štyroch futbalových tímov otvorilo domáce mužstvo, ktoré si so Smižanmi poradilo 5:2 a postúpilo do finále. Tam ho vyzvali Krompachy, ktoré zdolali nového člena V. ligy – podtatranskej z Ľubice 2:0. Tímy si vydýchli počas priateľského stretnutia FK Poprad a L. Hrádku, ktoré vyhrali Popradčania 3:0. Zápas o tretie miesto zvládla lepšie Ľubica, keď zdolala Smižany 4:1. Hranovnica podľahla Krompachom vo finále 1:2.

Počasie presúvalo podujatia

Upršaný víkend si vypýtal svoju daň aj v športe. V Strážkach sa mal konať Belá Mix Volley Cup 2016 zmiešaných družstiev. Volejbalisti sa môžu naďalej hlásiť na t. č. 0915 393 657. Turnaj by sa mal hrať 23. a 24. júla. Cestné cyklistické preteky o pohár primátora Kežmarku sa síce v kategórii dospelých uskutočnili (vyhral Poliak Tomasz Duziak, pred Davidom Labnom a Štefanom Nôtom), no detské preteky sa presúvajú na záver júla. (Kontakt ckkezmarok@ gmail.com)

Hasiči si zmerali sily v Tepličke

V Liptovskej Tepličke sa v nedeľu konal už 24. ročník súťaže o Putovný pohár starostu obce, na ktorej sa zúčastnilo 28  tímov zo Slovenska a Českej republiky. Hasičský útok do kopca medzi mužmi do 35 rokov vyhrala Liptovská Teplička,  ktorá zvíťazila po prvýkrát v histórii súťaže. Medzi ženami zvíťazilo Spišské Bystré. Medzi dorastenkyniami boli najlepšie Vikartovce a medzi dorastencami zvíťazilo Spišské Bystré. Po prvý krát sa predstavili i muži nad 35 rokov. Túto kategóriu vyhrala Šuňava.