Krátke správy zo športu 30. týždeň

Na ŠŠŠ vyhral Petrík, Rekenei štvrtý

V sobotu sa v športovom areá­li na Štrbskom Plese konal 5. ročník akcie Štrbská športová smršť, ktorej súčasťou bola aj súťaž strongmenov. Siláci zo Slovenska, Čiech, Poľska a Ukrajiny absolvovali šesť disciplín. Ťahali kamión, dvíhali 160 kg ťažkú kladu a nosili rovnako ťažké kufre, dvíhali auto, prevracali obrovské pneumatiky a nosili závažia po schodoch. Zvíťazil Igor Petrík pred Ukrajincom Ilijinom a Fantiškom Prisom. Popradský nováčik v stredoeurópskej súťaži Peter Rekenei skončil štvrtý.

Levoča, Svit aj Sp. Belá postupujú

V nedeľu sa odohralo 1. kolo Slovenského pohára Slovnaft Cup aj s našimi zástupcami. Futbalisti Levoče zdolali gólmi Dunčka a Šima Harichovce 2:1 a v druhom kole 10. augusta narazia na Strážske. Spišská Belá doma porazila aj vďaka dvom zásahom Mezeya Veľkú Lomnicu 3:1 a pocestuje do Hnúšte. Aj hetrik Lukáša Stanislava pomohol Svitu zvíťaziť v Hranovnici 4:0. Zápas určil súpera Popradu, ktorý je nasadený priamo do 2. kola. Podobne ako Plavnica, kde sa predstaví fortunaligový Ružomberok

Na Futbal Feste triumfovali Trenčania

Na futbalovom štadióne v Poprade-Veľkej sa od štvrtka do soboty konal 1. ročník Ritro Futbal Festu vekovej kategórie U13. Pod Tatrami sa v krásnom letnom počasí stretli systémom každý s každým družstvá ako AS Trenčín, MŠK Žilina, Slovan Bratislava, Tatran Prešov, FK Senica, Zemplín Michalovce, FK Spišská Nová Ves, FS Sjfsoor Užhorod a APMT Krzeszowice a, samozrejme, domáci FK Poprad. Ten obsadil konečnú siedmu priečku a víťazmi premiérového ročníka turnaja sa stali chlapci z Trenčína.

Na druhý pokus počasie vyšlo

V anglickom parku kaštieľa v Strážkach sa cez víkend uskutočnil už 18. ročník volejbalového turnaja zmiešaných družstiev Belá mix volley cup. Pôvodne sa malo hrať pred týždňom, no nepriaznivé počasie turnaj presunulo. Zúčastnilo sa 14  družstiev z Popradu, Kežmarku, Košíc, Humenného, Prešova, St. Ľubovne, Svidníka či Nitry. Víťazom sa stalo družstvo Škôlkári, druhú priečku obsadilo No Shame a tretie skončilo družstvo Tatry. Najlepšími hráčmi sa stali Erika Salanciová a Peter Malachovský.

Filip Polc trénoval talenty

Slovenský cyklistický zjazdár Filip Polc opäť v Bachledovej doline usporiadal Bike camp, ktorý sa konal od 12. do 16. júla a zúčastnilo sa ho 43 jazdcov vo veku 10 až 50 rokov. Vyvrcholilo to sobotnými pretekami tentoraz na menej náročnej Family trati. V intenzívnom daždi zvíťazil mentor Filip Polc pred Lukášom Platekom a tretí bol najrýchlejší junior Jakub Modla z Kežmarku. V kategórii žien triumfovala Z. M. Buociková, medzi staršími žiakmi N. M. Vavro a medzi mladšími K. Fábry.