Gorali sa stretnú opäť, pod Tatrami bude aj opera či remeslá

Levoča sa zmení na remeselný trh
V piatok a sobotu dostane Levoča prívlastok tajomná, po tieto dni sa uskutoční aj Karpatský remeselný trh – v piatok od 14.00 do 22.00 h, v sobotu od 12.00 do 22.00 h. V piatok sa program začne vežovým koncertom Brass Collegia na balkóne radnice o 13.00 h, večerný program bude patriť skupine Modus, Kristíne či Mafia Corner. Sobotňajšiu dávku kultúry a zábavy otvoria domáci v programe Levočania bavia Levočanov o 12.00 h, večer zahrá Sima Martausová a o 21.30 h zatancujú Čarovné ostrohy.

Operné hviezdy vystúpia v Kežmarku
Už po tretíkrát sa v podtatranskom regióne bude konať Operné gala. Ako sólisti vystúpia slovenskí speváci pôsobiaci na javiskách v zahraničí – sopranistka Mária Porubčinová, tenorista Peter Berger a barytonista Pavol Kubáň. Výťažok poputuje do detského mobilného hospicu na východnom Slovensku. Na 1,5 hodiny operného spevu sa môžete tešiť 30. augusta o 17.00 h v drevenom artikulárnom kostole v Kežmarku, vstupenky v hodnote 12 eur si zakúpite v sieti Ticketportal alebo pred koncertom v kostole.

Za Magurou oslávia dni obce
Tento víkend čakajú Matiašovce dni plné športu, kultúry a rôznych atrakcií. Piatok bude patriť hasičom, sobota futbalu. Hlavný program je pripravený na nedeľu. Po slávnostnej omši o 9.00 h posvätia nové drevené goralské pódium, poobede od 15.00 h sa začne kultúrno-spoločenský program. Po vyhodnotení súťaží vystúpi ľudová hudba Furcoňovci, FS Frankovčan, FS Kazarinka z Ondavských Matiašoviec, hip-hop skupina Teniskáči a Ščamba. Pre deti sú pripravené súťaže, poníky i maľovanie na tvár.

ÚĽUV pozýva na ľudový šperk
V utorok 23. augusta v Galérii ÚĽUV v Tatranskej Lomnici otvoria výstavu Vyšperkované. Výstava hovorí o vývoji ľudového šperku a o jeho vplyve na súčasnú tvorbu. Uvidíte diela ôsmich šperkárov, ktorí spolupracujú s ÚĽUV-om. Ľudový šperk je bohatý na rôznorodosť materiálov, techník a autorských prístupov a je dôkazom toho, že remeslo je stále živé. Kurátorkami výstavy sú Zuzana Kolcunová a Mária Farkašová. Výstava bude verejnosti prístupná do
10. novembra.

Gorali sa stretnú aj v Č. Kláštore
Po minulotýždňových slávnostiach v Ždiari Gorali pokračujú už túto sobotu v Pieninách. V kúpeľoch Smerdžonka v Červenom Kláštore pripravili pre návštevníkov od 15.00 h hudobno-zábavný program, na ktorom vystúpia Kollárovci, folklórny súbor Frankovčan, Jožko Jožka, Progres či Mára. Môžeme sa tešiť aj na uličku remesiel a rôzne atrakcie pre deti i dospelých. Vstupné na Stretnutie Goralov v Pieninách je 8 eur.