Krátke správy zo športu 34. týždeň

Spustil sa predaj permanentiek

Od pondelka si môžu fanúšikovia HK Poprad zakúpiť na sekretariáte v budove zimného štadióna permanentky na domáce zápasy hokejistov v Tipsport ligovej sezóne 2016/2017. Základná cena je 120 eur a pre ZŤP 70 eur. Platiť je možné len v hotovosti. Permanentku si môžete objednať aj v pokladniach počas Tatranského pohára. Ešte pre ním sa zúčastní B-tím Popradu na Spišskom pohári v Sp. Novej Vsi. V novej sezóne budú „kamzíci“ nastupovať aj proti neďalekému Liptovskému Miklulášu, ktorý odkúpil licenciu od Piešťan.

Líšky čaká duel o československého majstra

Časovo natiahnuté rozširovanie ľadovej plochy Zimného štadióna mesta Poprad ovplyvnilo aj slovenské hokejové majsterky, ktoré sa na ľad dostali 9. augusta. Popradské líšky však už majú za sebou aj dva prípravné duely doma proti poľskej reprezentácii, keď v prvom zvíťazili 2:1, v druhom prehrali 2:5 a tretí neodohrali pre zdravotné problémy Poliek. Tréner Milan Skokan teraz hľadá súperov, ktorí by mali jeho zverenkyne pripraviť na československé finále proti Slavii Praha 28. augusta v Bratislave. Liga začne začiatkom septembra.

Kačmarčík na  šelme Ultra druhý

Po 7 km dlhej Tatranskej šelme Vertical si v sobotu na svoje prišlo aj vyše 200 vytrvalcov na 55-kilometrovej trati Ultra s prevýšením 3126 m, ktorá viedla z Troch Studničiek po Tatranskej magistrále až do Ždiaru. Prvý dobehol do cieľa za 6:14 h Peter Fraňo z Brezna, druhý skončil Sviťan Tomáš Kačmarčík a tretí Zdeno Longauer zo Starých Hôr. Za 7:34 h zvládla náročnú trať najrýchlejšia žena Petra Mücková a pod osem hodín sa zmestili Lucia Gašiaková i Marína Kissová.

V Batizovciach zvolili aj hasičskú miss

V nedeľu sa za účasti 36 tímov konal v Batizovciach 35. ročník Spomienkovej súťaže hasičských družstiev. Medzi mužmi do 35 rokov triumfovala Šuňava pred Hozelcom a Sp. Bystrým. Ženy do 35 rokov zo Sp. Bystrého svoju kategóriu ovládli, druhé skončili Štrbanky a tretie Spišskosobotčanky. Domáce ženy i muži vyhrali svoje veteránske kategórie, Gánovce sa tešili z prvenstva medzi dorastencami a Vikartovce medzi dievčatami. V Batizovciach sa volí aj „Miss súťaže“, ktorou sa stala Katarína Muchová z L. Tepličky.

Tatranský pohár bude aj v bowlingu

Od stredy do nedele sa bude v Citybowling Poprad konať Letný tatranský pohár. Pre hráčov je pripravených 14 kvalifikačných rúnd so štartovným, ktoré sa začína už na 15 eurách. Každý víťaz rundy získa ocenenie v podobe kvalitných vín. Turnaj má dotáciu 1 300 eur. Každý hráč získa pri štarte aj tombolový lístok a môže tak získať bowlingové gule, bowlingové prílušenstvo či LCD televízor. BK Citybowling pripraví na sobotu aj raut pre hráčov.