Príďte sa pozrieť na Folklórne slávnosti pod Kráľovou hoľou

Art-dizajn v Tatranskej galérii
Tatranská galéria v Poprade vás pozýva na vernisáž výstavy Viac-menej. Autor Patrik Illo je výrazný predstaviteľ súčasného umenia a sklársky dizajnér. Výstava s náročnou inštaláciou v priestoroch bývalej elektrárne ponúka návštevníkom objekty zo skla, kože či textilu. Milovníci dobrého umenia a dizajnu si prídu na svoje. Kurátorom výstavy je Pavel Urban. Vernisáž sa bude konať tento piatok o 17.00 h, ako hudobný hosť vystúpi skupina Paralen. Výstavu si môžete pozrieť do 11. septembra.

Kežmarčania sa majú filmovo
Po Letnom kine na hradnom nádvorí maratón filmov pod holým nebom pokračuje ďalej. Bažant Kinematograf prichádza na Hlavné námestie do Kežmarku, premietať sa bude od nedele 7. augusta do stredy 10. augusta. V nedeľu uvidia Kežmarčania film Stratení v Mníchove, v pondelok príbeh nevyliečiteľnej alkoholičky Evy Novej. V utorok to bude film Wilsonov a v stredu nezabudnuteľné Pelíšky. Začiatok predstavení je krátko po zotmení, okolo 21.00 h.

Príďte si pozrieť výstavu remeselníkov
Podtatranské múzeum a OC Forum Poprad vás pozývajú na výstavu Modrotlač a iné remeslá. Okrem výstavy modrotlače uvidíte ukážky remesiel a môžete si aj zakúpiť výrobky včelárov, keramikárov, rezbárov, tokárov či drotárov. Výstava sa uskutoční v rámci festivalu Made in Slovakia od stredy do nedele v čase od 9.00 h do 21.00 h na prízemí popradského obchodného centra Forum.

Slávnosti goralov z troch regiónov
Ľudová kultúra goralov zo Spiša, Oravy a Poľska sa spojí počas víkendu 13. a 14. augusta v Ždiari, uskutoční sa 22. ročník Goralských folklórnych slávností v amfiteátri na Strednici pod Ždiarskou vidlou. Tradície, goralské zvyklosti a folklór ponúkne sedem folklórnych skupín a súborov z Tatier a okolia, vystúpi aj súbor z Lotyšska. Nebude chýbať vozový sprievod a slávnostná svätá omša. O zábavu sa postará aj skupina Vidiek, mladé talenty a Kristína.

Slávnosti uplynulý rok

Slávnosti v Litovskej Tepličke. Snímka: ilustračná fotografia.

Liptovská Teplička ukáže svoje tradície
V Liptovskej Tepličke sa túto sobotu a nedeľu stretnú zástupcovia Liptova, Spiša a Horehronia. Už 21. ročník Folklórnych slávností pod Kráľovou hoľou nebude však len o speve a tanci. Uvidíte ukážky pôvodných remesiel, krojov, ochutnáte aj tradičné jedlá. Prezentácie pripravujú obyvatelia obce. Oplatí sa vám pozrieť si aj nedeľný sprievod obcou, na ktorom vás účastníci ponúknu tradičnými jedlami a koláčmi. Nebude chýbať ani ľudová veselica a neopakovateľná atmosféra.