Začína sa jedna z najväčších akcií pre deti v Tatrách, Medvedie dni

Tento rok organizátori pripravili štyri dni programu pre najmenších. Medvede zaplnia Hrebienok už od štvrtka.

Medvedie dni na Hrebienku. Snímka: OOCR Región Vysoké Tatry

Medvedie dni na Hrebienku. Snímka: OOCR Región Vysoké Tatry

Program štartuje každý deň o desiatej doobedu Medvedími raňajkami, po ktorých vo štvrtok a piatok deti zabaví Majster N, v sobotu a nedeľu moderátor Andrej Bičan, ktorý je už tradične súčasťou a hlasom tejto akcie. V programe nebude chýbať ani medveď Mišo z rozprávky, ktorú preslávila postavička jeho kamarátky Máše či pexeso medveďa Kubíka. Deti roztancuje tanečná školy Credanse a na Hrebienok prídu aj Janka a Tomáš zo Zázračného ateliéru.

Českí herci predvedú príbeh z Knihy džunglí
Veľkou novinkou bude podľa organizátorov muzikál Mauglí, s ktorým pod Tatry pricestujú herci z českého divadla Kalich. „V tomto muzikáli prichádza hviezdna autorská dvojica Ondřej Soukup – Gabriela Osvaldová s rodinnou tematikou muzikálu. So sympatickou nadsázkou rozprávajú príbeh vychádzajúci z Kiplingových Kníh džunglí a spolu s hlavným hrdinom zavádzajú divákov do pestrého sveta nebezpečnej i čarokrásnej džungle, ktorý je výstižným obrazom skôr našej ľudskej spoločnosti než tej zvieracej,“ uvádza sa v pozvánke na predstavenie, ktoré herci odohrajú vo štvrtok o 15.15 h.

Deti s medvedíkmi získajú darček
Medzi detských obľúbencov patrí aj spevák Miro Jaroš, ktorý sa na pódiu predstaví v piatok o 13.20 h, ale tiež Baby band s pesničkami z Fíha Tralala. Tí deťom zahrajú a zaspievajú tesne pred rozlúčkou, v nedeľu o 15.25 h.
Minulý rok Medvedie dni na Hrebienku navštívilo až 33-tisíc detí a dospelých, ktorí zjedli za štyri dni tri tony jabĺk. Tie mali deti k dispozícii zadarmo. Zároveň aj pre tento ročník platí, že každé dieťa, ktoré si na túto akciu so sebou donesie plyšového medveďa, dostane darček. (mam)

medvedie-dni