Editorial: Kam skôr skočiť? Športy v regióne si, žiaľ, konkurujú…

September pomaly končí, čo znamená, že sezóny v kolektívnych športoch sa už rozbehli, resp. prvé kolá sú na spadnutie. V poslednom editoráli vám naša šéfredaktorka načrtla, ako som sa išiel „roztrhať“, aby som stihol čo najviac športových akcií, s ktorými sa vtedy roztrhlo vrece. Teraz to síce také hrozné nebolo, ale tento víkend si zase môžete vyberať. Teda môžete… žiaľ, musíte.

Nejde totižto o mňa a moju prácu, resp. prácu nás športových redaktorov v regióne. Pre nás ide o prácu, máme kontakty na kompetentných, vieme sa k informáciám dostať, aby sme pre vás pripravili zaujímavé športové spravodajstvo. V spomínaný „nabitý“ víkend som stihol prvú štvrtinu basketbalového stretnutia BAM Poprad so Slovanom Bratislava na domácom turnaji. Naše baby mali katastrofálnu úvodnú štvrtinu a keď som videl výsledok 60:52, zafungovala asi spomienka na časť zápasu a jednoducho som sa pomýlil. Nemalo by sa to stávať, ale som len človek. Mýlime sa najčastejšie, keď toho máme veľa. Na chybu a víťazstvo Popradu ma potom upozornil jeden z vás čitateľov, za čo mu ďakujem.

Trochu som však odbočil. Chcem hovoriť o tom, ako si šport v Poprade a okolí, žiaľbohu, konkuruje. Športový fanúšik by si možno chcel vychutnať aj viacero akcií, ale jednoducho si musí vybrať jednu, pretože sa prelínajú. Túto sobotu si môžete/musíte vybrať, či pôjdete na futbal, ženský hokej alebo na kickbox. Práve pre kickbox v Aréne Poprad sa musel preložiť zápas úvodného kola extraligy basketbalistiek, v ktorom sa BAM-ka stretne so Šamorínom, na nedeľu. Ale pozor, v nedeľu hrajú popradskí hokejisti doma proti Nitre, takže aj tak je to termínové prelínanie. Musím ešte dodať, že to ešte nezačala extraliga basketbalistov vo Svite a kežmarské volejbalistky začínajú svoju súťaž dvoma zápasmi vonku. Soboty sa v Poprade hrával aj futsal, no minimálne aktuálnu sezónu „medvede“ vynechajú. Ja viem sú to divácky lukratívne večery, ale chýba mi v kluboch snaha o nejaký konsenzus. Takto sa navzájom oberajú o divákov, pre ktorých to vlastne robia a rôzne športové odvetvia v jednom regióne si konkurujú.

Michal KLEIN