Krátke správy zo športu 36. týždeň

Hokejbal prešiel  zmenami

V sobotu odštartoval najvyššiu súťaž, ktorá sa premenovala na HEL-ku (Hokejbalová extraliga), aj Kežmarok, ktorý tiež prešiel zmenami. Predsedom klubu s novým názvom MŠK Vippoker­pro Kežmarok sa stal Milan Glevaňák a trénerom Filip Roháčik. V Pruskom, ktoré tiež prešlo obmenami, však Podtatranci prehrali 2:1 pp. Druhé kolo, v ktorom sa mali žlto-modrí predstaviť doma proti Nitre sa prekladá, takže domáce otvorenie sezóny čaká Kežmarčanov až v sobotu 24. septembra proti Vrútkam.

Cyklomaratón vyhral Peter Bodnovič

V nedeľu absolvovalo 60 amatérskych horských cyklistov 5. ročník cyklistického maratónu Belianska 25-ka. Trať sa začínala pri rybníku v Spišskej Belej a viedla cez Tatranskú Kotlinu a Monkovu dolinu v Ždiari a pretekári prišli do cieľa na Strednici. Najrýchlejším bol za 47:33 min Peter Bodnovič z Markušoviec pred Popradčanmi Petrom Benkom a Tomášom Hrebíkom. Prvou ženou bola Daniela Sokolová z T. Lomnice. Druhá prišla Kežmarčanka Jana Víznerová a tretia Michaela Štoselová z Ľubice.

Hasiči súperili vo Vikartovciach

Na predposlednej súťaži PHL bojovalo v hojnej diváckej kulise o Putovný pohár starostu obce Vikartovce 34 družstiev. Medzi mužmi triumfoval Sp. Štiavnik pred Hranovnicou a Šuňavou. Hranovničanky zvíťazili v ženskej kategórii, druhá bola Šuňava a tretí Sp. Štiavnik. Medzi dorastencami bolo najrýchlejšie Sp. Bystré pred Vernárom a Strážami. Kategóriu dievčat ovládli Gánovce, druhé bolo Sp. Bystré a tretí Sp. Štiavnik. Šuňavčania vyhrali medzi mužmi nad 35 rokov pred L. Tepličkou a Batizovcami.

Aj bowling má svoj Tatranský pohár

Celkovo 87 bowlingových nadšencov z piatich krajín bojovalo v Poprade počas posledných augustových dní o Letný Tatranský pohár. Do dvoch štvrťfinálových blokov postúpilo z kvalifikácie 32 hráčov a finále vytvorila najlepšia osmička, ktorá ho odohrala systémom roll-off. V absolútnom finále porazil víťaz kvalifikácie Lukáš Andrássy Petru Stankovú pomerom 223:184. Stanková sa tak stala najlepšou ženou. Medzi juniormi triumfovala Kateřina Hejdučková ml. a medzi neregistrovanými Jozef Hegebart.

Aj popradské „béčko“ hralo turnaj

V závere augusta sa bojovalo aj o Spišský pohár v Sp. Novej Vsi. Poprad na hokejový turnaj postavil B tím. „Mali sme tam aj našich mladých z juniorky, ktorých doplnilo zopár záujemcov o náš dres. Príjemne ma prekvapili práve naši mladíci – obrancovia Krempaský s Leškom či útočníci Vašaš s Václavom, ale aj Patrik Hrehorčák hral výborne,“ povedal tréner Jonák. „Kamzíci“ podľahli domácim, L. Mikulášu i Prešovu. Turnaj vyhrali Spišiaci a najlepším brankárom sa stal Maximilán Pajpach z Popradu.