Krátke správy zo športu 37. týždeň

Sezóna sa začala aj hokejistkám

V sobotu odštartovali 1. ligu žien aj Popradské líšky, ktoré doma sfúkli Zvolen 6:0 a smelo vykročili za obhajobou titulu. „Podľa minuloročných výsledkov sme boli favoritom a dievčatá zvládli zápas k spokojnosti napriek tomu, že sme nastúpili bez šiestich štandardných hráčok. Mali rôzne povinnosti, takže šancu dostali mladé 14 – 15-ročné, ktoré sa celkom dobre uviedli,“ hodnotil tréner Milan Skokan. Súťaž sa rozbieha v dvoch skupinách. Líšky v tej svojej majú Zvolen, Martin a Nowy Targ.

Hasiči uzavreli sezónu v Gerlachove

V nedeľu bojovalo 39 hasičských družstiev na 10. ročníku súťaže o Putovný pohár obce Gerlachov. Medzi mužmi do 35 rokov triumfovali domáci pred Sp. Štiavnikom a Šuňavou. Sp. Štiavnik sa tešil z prvenstva v ženskej kategórii, druhá skončila L. Teplička a tretie Sp. Bystré. Prvenstvá dorastu patria práve Sp. Bystrému. Chlapci zdolali aj Gánovce či Novú Lesnú a dievčatá triumfovali pred Sp. Sobotou a Vikartovcami. Veteránske kategórie nad 35 rokov vyhrali Šuňavčania a Batizovčanky.

PHL 2016 spoznala svojich víťazov

Gerlachov bol dvanástym a zároveň posledným dielom 22. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy 2016, takže po skončení súťaže sa oceňovali aj celkoví víťazi. Sp. Štiavnik sa tešil medzi mužmi do 35 rokov, druhí skončili Šuňavčania a tretí Štrbania. Prvenstvo medzi ženami do 35 rokov si vybojovalo Sp. Bystré pred Šuňavou a Sp. Štiavnikom. Do Sp. Bystrého ide aj titul dorastencov a dorastenky odvládli Vikartovčanky. Z veteránov boli v lete 2016 pod Tatrami najlepší Šuňavčania a Batizovčanky.

Dubašák a Mihoková s víťazstvami

Program Dňa obce Gánovce v sobotu obohatil aj 2. ročník behu na 7,8 km Ganrun. Deti súťažili na kratších tratiach. Na hlavnej sa pod polhodinu sa dostali len dvaja atléti, ktorí si vymenili pozície z minulého roku. Časom 29.02 min Jozef Dubašák z Popradu zdolal Tomáša Kamasa, ktorý vyhral kategóriu nad 40 rokov. Tretí dobehol Július Pažitný zo Sp. Štiavnika. Batizovčanka Timea Mihoková triumfovala za 35.37 min medzi ženami pred Danicou Božovou zo Svitu a domácou Renátou Grešovou.

Domácim tenistom sa darilo

Na mestských tenisových kurtoch bojovala štyridsiatka amatérov na 7. ročníku turnaja O pohár primátora mesta Poprad. V dvojhre mužov sa darilo Popradčanom. P. Šepitka triumfoval pred J. Galajdom a M. Vasiľkom. Gelničanka A. Šebestyenová vyhrala dvojhru žien pred A. Vechterovou z L. Mikuláša a domácou Ľ. Dankovou. Štvorhry patrili Popradčanom, keď P. Trabalka s I. Luptákom ovládli mužskú kategóriu a najmladší pár na turnaji K. Rusnáková s M. Jurčom zvíťazili v mixe.