Krátke správy zo športu 39. týždeň

Minuloroční králi Tatier s prvenstvami

Bežci sa v sobotu prebehli zo Štrbského Plesa na Popradské v rámci 22. ročníka Memoriálu Pavla Antala. Na trailových pretekoch na 8 km triumfoval časom 32:49 min Pavol Orolin zo Sp. Bystrého pred Ľubošom Kováčikom zo Súľova a Čechom Tomášom Ondračekom. Medzi ženami bola časom 40:59 min najlepšia Timea Mikoková z Bežeckého klubu Poprad, druhá skončila Martina Bellušová z Bodíc a Zvolenčanka Anna Kucejová obsadila tretiu priečku. V nordic walkingu zvíťazil Jozef Šoltés z Rokycian.

V sobotu sa bežalo aj za Tatry

Štrbské pleso hostilo v sobotu aj ďalšie preteky. V rámci 3. ročník Behu za Tatry sa preteklo na brehu jazera a na bežkárskych tratiach. Muži absolvovali 7,2 km a za 23:53 min sa v cieli ako prvý ukázal Peter Ďurec z B. Bystrice, druhý skončil Košičan Róbert Valiček a tretí Popradčan Jaroslav Lavrik. Mezdi ženami na polovičnej trati vyhrala Kristína Špitková z Popradu pred Zuzanou Sminčákovou a Klaudiou Pizovkovou. Bežali aj deti, štafety, cyklisti, ale zaujímavou kategóriou bol aj beh so psom.

Starší vytreli mladším kocúra

Ešte v nedeľu 18. septembra sa na popradskom sídlisku Juh konal 6. ročník Steeple krosu. V areáli ZŠ Jarná súťažili vo viacerých kategóriách deti, no dospelý bežci si dali dlhšie trate mimo areálu. Absolútne poradie mužov na 12 km ovládol časom 45:04 min Poliak Jan Wydra pred Pavlom Orolinom zo Sp. Bystrého a Spišiakom Tomášom Kamasom. Ženy súťažili na 8 km a dominovali dve staršie bežkyne. Triumfovala Sviťanka Danica Božová pred Ivetou Vastuškovou z Popradu a Spišiačkou Lenkou Baronovou.

Gelle ostáva lezeckým kráľom Tatier

Počas rovnakého víkendu sa na nádovorí Kežmarského hradu konal 4. ročník lezeckej akcie Banane Boulder King. Spomedzi 27 mužov obhájil titul z minulého roku Popradčan Robin Gelle. Druhý skončil Dominik Multán z Popradu a tretí Ružomberčan Filip Budzák. Keďže sa súťaže žien zúčastnili len tri lezkyne, obsadenie stupňa víťazov bolo jasné a išlo len o poradie. Kráľovnou sa stala Popradčanka Petra Bobulová, druhé miesto obsadila Tatranka Katarína Slivová a tretie Katarína Černícka.

Glatzová v Budapešti triumfovala

V Maďarsku sa uprostred septembra zišla bezmála tisícka karatistov z 30 krajín na 19. ročníku Budapest open. Tradične kvalitne obsadený turnaj aj tento rok predpovedal množstvo skvelých zápasov. Karate klub Shihan Poprad, ktorý reprezentovalo deväť členov, si z Budapešti priniesol dva cenné kovy. O bronz sa postarala Veronika Jalowiczorová v kumite mladších žiačok do 30 kg a v kategórii nad 30 kg vybojovala shihanistom prvenstvo Barbora Glatzová.