Pestovatelia ukázali metrovú bazalku aj kríženca papriky a uhorky (+fotogaléria)

Ako chutí paradajka „býčie srdce“? Ktorá zelenina dokáže znížiť cukor v krvi? Ktorá odroda jabĺk je chutná a odolná voči škodcom? Aj na tieto otázky odpovedali na Mestskej výstave ovocia a zeleniny vo Svite.

Pestovateľ Ján Eštvánik s jablkom a ačokčou. Snímka: mam

Pestovateľ Ján Eštvánik s jablkom a ačokčou. Snímka: mam

Už pri vchode do sály domu kultúry vítal návštevníkov v závere minulého týždňa netradičný exponát. Išlo o ačokču, teda kríženca uhorky a papriky. „Je to zelenina, ktorá priaznivo pôsobí na ľudský organizmus tým, že znižuje obsah cukru v krvi. Je vhodná pre diabetikov,“ priblížil pestovateľ Ján Eštvánik. Pre zaujímavosť, ačokča obsahuje štyri gramy sacharidov, 0,6 gramu bielkovín a 0,7 gramu vlákniny. „Je to liana, ktorá pochádza z Mexika a Peru a u nás sa pestuje len v posledných rokoch,“ dodal Eštvánik. Ačokču môžete tiež nasušiť, pomlieť a používať ako koreninu do jedál. Okrem hladiny cukru znižuje podľa pestovateľa aj vysoký krvný tlak a bojuje s cholesterolom. Ačokča pritom nie je vôbec náročná na pestovanie ani na pôdu.

Krupobitie poobíjalo takmer všetky jablká
Okrem tejto netradičnej zeleniny však svitskí pestovatelia na výstavu priniesli aj známe druhy ovocia či zeleniny. „Sú tu hlavne jablká a hrušky. Máme už vyšľachtené rôzne odrody ovocia a zeleniny, ktoré rastú aj v týchto vyšších horských podmienkach. Dopestovať sa teda dá všeličo, máme tu dokonca aj hrozno,“ uviedol Milan Maďar, garant výstavy a predseda Záhradkárskeho zväzu Štokava II. Na výstave návštevníci mohli vidieť takmer všetky jesenné a zimné odrody, ktoré sú vhodné na uskladnenie a potom sa konzumujú v období okolo marca či apríla. „Tento rok sa javil celkom dobre, ale pred mesiacom tu bolo krupobitie, takže skoro všetky jablká poobíjalo. Keď na jablkách vidíte také preliačiny, spôsobilo ich práve to krupobitie. Tento rok sa vyskytovalo tiež extrémne veľa škodlivého hmyzu. Máme tu však aj odrody jabĺk, ktoré sú odolné voči chrastavitosti či múčnatke,“ povedal Maďar.
Všetky vystavené kusy pochádzajú od pestovateľov zo Svitu. Podľa Milana Maďara je v meste a okolí približne 400 záhradok a pestovatelia sú združení v štyroch združeniach – Štokava I, Štokava II, Máj a Breziny.

Zo záhrady nevyvezte nič organické
Pestovatelia však podľa Jána Eštvánika musia bojovať s viacerými problémami. Jedným z nich je aj ten, že dnes sa v pôde nenachádza dostatok minerálnych látok. „Odčerpávali sme ich podstatne viac, než sme ich dokázali v pôde nahrádzať. V minulosti sa látky späť do pôdy dostávali prirodzeným hnojivom – kravským, konským či od ošípaných. Prišlo obdobie, keď sa hovorilo, že nám nie je treba slamu, ale príroda slamu potrebovala,“ vysvetlil Ján Eštvánik. Hnojiť odporúča maximálne prirodzeným spôsobom. „Ak nemáme maštaľný hnoj, tak môžeme použiť aspoň ten zelený. Zo záhrady tiež nesmieme vyviezť nič organické. Všetko treba nechať tak, nech sa to organicky rozloží a vráti späť do pôdy,“ tvrdí. Niektorí záhradkári by však mohli namietať, že po hnojení býva v záhradke veľa buriny. „Na burinu máme motyku a ruky, aby sme to vypleli,“ dodáva s úsmevom dlhoročný pestovateľ, ktorý stál aj pri zrode prvej záhradkárskej osady vo Svite v roku 1964. „Odborníci z Klčova nám tvrdili, že sa zbytočne namáhame, lebo okrem nejakej kapusty či zemiakov sa tu nič neurodí. Dokonca nám odmietli predať čerešňu. Dnes sme schopní dopestovať tu všetko,“ spomína Ján Eštvánik.

Na výstavu sa prišiel pozrieť aj dlhoročný pestovateľ ovocia a zeleniny Ján Korenko. „Vo Svite vždy bývala dobrá úroda. Sortiment výstavy je bohatý. Menej je už starých odrôd hrušiek, pretože na močiaroch je problém ich dopestovať, ale je tu množstvo inej zeleniny a ovocia,“ tvrdí. „Svit je na vysokej úrovni a poriadok, ktorý som videl v záhradkárskej osade, tak pred tým klobúk dole,“ zhodnotil Korenko.
Na výstave Svitovci prezentovali aj tradičné ovocie a zeleninu v netradičnom prevedení – bazalku, ktorá merala viac ako meter, tekvicu, ktorú museli pre jej veľkosť doniesť dvaja chlapi či paradajky v tvare srdca i papriky.