Podtatranci doma potvrdili úlohu favorita

Futbaloví druholigisti z Popradu v sobotu privítali Rimavskú Sobotu.

Futbal-FK-Poprad-Bilas-Rimavska-Sobota

Rimavská Sobota poctivo bránila aj Bilasa. (Snímka: rov)

Po nečakanej prehre Popradčanov v derby potrebovali doma potvrdiť svoje kvality proti ďalšiemu súperovi z dna tabuľky. Stretnutie začali oba kolektívy veľmi opatrne a medzišestnástkový futbal sa nemenil ani s pribúdajúcim časom. Po polhodine unikol Gruca, no ideálnu prihrávku Bilas nezužitkoval. Rýchlonohý Gruca si ešte pred prestávkou hravo poradil s obranou Gemerčanov, ale Pëllumb Jusufi zakončil len do brvna a v koncovke zlyhal aj Poliaček.

Po obrátke bol za nešportové správanie vylúčený hosťujúci Husanik a Podtatranci zatlačili Rimavskú Sobotu na ich polovicu. Gólu sa však zverenci Pavla Mlynára nedočkali ani po tutovke Grucu, ani po priamom kope Peciara. Presadil sa až žolík z lavičky Alekou, ktorému do malého vápna prihral Bilas. Práve ten mohol po Lukáčovom brejku zvýšiť, no šancu mu zmarila hosťujúca obrana. Na konečných 2:0 sa však podarilo upraviť Jusufimu po umnej spolupráci s Lukáčom.

„Z našej strany to bolo stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V prvej polovici sme museli hrať do pozornej obrany súpera, ktorý bol v podstate stále v priebehu 2 až 3 sekúnd v desiatich pod loptou, čo nám robilo problém. Obranu hostí sme nedokázali otvoriť ani zo štandardných situácií. Po polčase sa pohyb hráčov už oveľa zlepšil, čo rozhodlo. Zlepšili sme hru najmä v ofenzíve a po vylúčení hosťujúceho hráča sme sa dočkali aj prvého gólu, ktorý nám nesmierne pomohol. Poistenie nášho výsledku druhým gólom bolo už len zrkadlom nášho úsilia o dosiahnutie víťazstva. Nebol to pre nás vôbec ľahký zápas, preto som veľmi rád, že sme ho dokázali zvládnuť,“ zhodnotil duel popradský tréner Pavol Mlynár. (mdc)