Hokejistky spod Tatier ovládli úvodnú časť ročníka 2016/17

Popradské líšky uzavreli víkendovým „dvojzápasom“ proti Martinu svoju skupinu A.

Hokej-ženy-Poprad

„Líšky“ nekompromisne valcujú konkurenciu. (Snímka: mik)

V sobotu pod Tatrami hostili v rámci 2. kola Extraligy žien Martin. Duel z riadneho termínu museli preložiť pre zdravotné problémy v tíme „líšok“. Dohrávku zvládli, keď hostky prestrieľali 62:19 a pohodlne triumfovali 5:1. „Dievčatá hrali veľmi aktívne. Stále kladieme dôraz na aktívny celoplošný pohyb, korčuľovať a hrať útočný hokej, ktorý prinesie svoje ovocie. Martin sme predčili po všetkých stránkach. Majú síce dve-tri jednotlivkyne, ktoré nám vedeli pomútiť hlavy, ale dievčatá si s tým poradili,“ hodnotil tréner Milan Skokan. Hneď na druhý deň za rovnakým súperom cestovali do Turca, no v podstate zbytočne. „Smutné je, že prišlo k nedorozumeniu a lekár martinského družstva tam nebol prítomný. Predpisy hovoria jasne a duel sa nemôže bez neho začať. Ešte smutnejšie je, že neprišla ani hlavná rozhodkyňa a ostali len dvaja čiaroví. Chceli sme hrať, pretože platíme autobus aj stravu a neprišli sme sa povoziť. Martin to akceptoval, ale rozhodcovia to odmietli. Nakoniec to pískala náhradná brankárka a dievčatá si schuti zahrali bez záťaže, lebo kontumačný výsledok bol jasný. Bez ohľadu na to, sme už po sobote boli víťazmi skupiny,“ ozrejmil Skokan.

Hokej-Hokejistky-zeny-Majsterky-pohar

Popradčanky kráčajú za obhajobou majstrovského titulu. (Snímka: archív/mik)

Cesta za titulom
Popradské líšky tak po šiestich kolách skupinu A jednoznačne ovládli so šiestimi triumfami. „V našej skupine sa predpokladalo, že by sme takéto výsledky mali uhrať. Poznáme silu súperov z minulej sezóny, ku ktorým pribudol Nowy Targ. Tam však majú začínajúce hokejistky. Boli sme radi, že ich máme, lebo párny počet tímov vyrovnal skupiny a nenarušovala sa celistvosť súťaže. Prvú časť sme odohrali so cťou, vyhrali všetky zápasy, niektoré rekordným výsledkom, iné prijateľným. Potešilo nás, že nové dievčatá splnili očakávania a budú prínosom,“ hodnotil prvú časť ročníka 2016/17 Milan Skokan, ktorého zverenkyne teraz čaká dvojkolovým spôsobom celoslovenská súťaž, kde si už zmerajú sily aj s rivalkami z Prešova. Sezóna potom vyvrcholí v play-off, kde chcú Popradčanky obhájiť zlato.

V úvode súťaže im však chýbali niektoré štandardné hráčky, s ktorými už môže Milan Skokan počítať: „Dievčatá nie sú profesionálky rovnako ako my. Janka Čulíková tu už bola, ale cez víkend mala povinnosti v Rakúsku a Mikesková pomáha dorastu Topoľčian, pretože nemajú dostatok chlapcov, ale už ju budeme mať  k dispozícii. V sobotu sme tu mali perspektívnu obrankyňu Horváthovú z Trnavy, ktorá je aj dobre fyzicky stavaná. Tabačková zo Žiliny bude druhou brankárkou popri Janke Budajovej. V nedeľu sa nám predstavili aj ďalšie dve mladučké dievčatá. Družstvo je primerane poskladané do vekových kategórií. Skúsené sú doplnené o dravosť mladších.“

Hokej-ženy-Zvolen

Domáca súťaž im už už pre hokejové napredovanie nestačí. (Snímka: mik)

Medzinárodné výzvy
Hokejistky spod Tatier v slovenskej nadnárodnej súťaži dlhodobo dominujú a len ťažko tu hľadajú rovnocenného súpera. Preto sa snažia nachádzať konfrontáciu so zahraničnými družstvami. „Zápas o československého majstra by sa mal hrať niekedy v decembri, ale to je záležitosťou zväzu. Pôvodne sa mal konať v Bratislave v auguste. Chceme sa naň dobre pripraviť a nadviazať na to, aby to bolo stabilné. Ženský hokej môže napredovať len vtedy, ak budeme konfrontovaní so silnými súpermi,“ vysvetlil Skokan a pokračoval: „Na záver sezóny zvažujeme podať návrh mestu na zvýšenie dotácie, aby sme sa mohli stretávať s tímami z Českej republiky, Maďarska či Rakúska, kde ženský hokej veľmi dobre napreduje. Bola by to aj motivácia pre mladé adeptky, aby prišli do Popradu.“ (mik)