Krátke správy zo športu 40. týždeň

Basketbalistky otvorili novú sezónu

V nedeľu Popradčanky privítali v 1. kole Extraligy žien v Aréne Šamorínčanky, ktoré ťažili z výškovej prevahy a triumfovali 53:66. „Bojovnosť tam bola, ale aj keď sme si vypracovali pozíciu, nepremieňali sme voľné strely. Na doskoku sme boli lepší, ale niečo nám chýba na to, aby sme takéhoto súpera porazili. Je to však dobrý začiatok, máme na čom stavať a verím, že divákom ponúkneme aj víťazstvá,“ povedal tréner Popradu Milan Černický. BAM-ku už v stredu privíta košická Cassovia.

Vnenčáková na MMM vyhrala polmaratón

Vrcholom sezóny mnohých bežcov býva Medzinárodný maratón mieru v Košiciach a výnimkou nie sú ani Podtatranci. V nedeľu na MMM zvíťazil Keňan Kiyeng a majstrom Slovenska sa stal Jozef Urban. Kráľ Tatier Marián Zimmermann z Kluknavy obsadil 17. priečku (štvrtý Slovák) a pod tri hodiny zabehli aj Vladimír Gombár z Poprad Rocks či František Kaňa z Kežmarku. Sviťanka Soňa Vnenčáková dokázala druhé miesto z minuloročného polmaratónu ešte vylepšiť a ženskú kategóriu časom 1.17:44 h vyhrala.

Pavol Orolin na desiatke zvíťazil

V Sp. Bystrom sa v sobotu konal 2. ročník Kubašskej 10. Najrýchlejším bežcom na domácej 10 km dlhej trati bol za 35:58 min organizátor Pavol Orolin a o 75 sekúnd tak prekonal rekord Štrbana Gemzu. Druhý skončil Jozef Dubašák a víťaz kategórie nad 40 rokov Spišiak Štefan Sumerling obsadil celkovo tretiu priečku. Medzi ženami vyhrala Zuzana Šucová z Novej Lesnej. Polovičnú trať ovládol v kategórii mužov Peter Bukovinský zo Sp. Bystrého a medzi ženami vyhrala Popradčanka Alexandra Chovancová.

Odštartovala ďalšia Bowling Tour

V stredu odohralo 27 hráčov prvé kolo Bowling Tour mesta Poprad ročníka 2016/17. Finálovým výkonom 179 a priemerom 196,57 ovládla skupinu A víťazka kvalifikácie Kristína Koseková pred Františkom Kuzielom a Vladimírom Pavlikovským. Z kvalifikácie skupiny B postúpil Ján Niedoba ako posledný, no výkon 158 a celkový priemer 177,22 mu stačili na celkový triumf. Druhý skončil Jozef Hegenbart a tretí Michal Tajboš. Najvyšší výkon dňa 256 zaznamenala Kristína Koseková.

Wydra opäť triumfoval na krose

V sobotu 24. septembra sa konal 13. ročník Popradského krosu. Na 14-kilometrovom behu so štartom i cieľom vo Veľkej triumfoval v absolútnom poradí medzi mužmi Poliak Jan Wydra časom 48:59 min, takže svoj vlastný rekord 47:11 min z roku 2007 neprekonal. Druhý dobehol Popradčan Jozef Dubašák a tretí Spišiak Tomáš Kamas. Absolútne poradie žien ovládla Timea Mihoková z Bežeckého klubu Poprad, pred Sviťankou Danicou Božovou a Popradčankou Ivetou Vastuškovou.