Lukáš Body: My zdraví si tu rozbíjame držky…

Bojovníci sa zišli v sobotu na akcii Simply The Best 12 v Aréne Poprad.

Simply-The Best-Kickbox-Subjak

Večer otvoril zápas K-1 medzi Ivom Zedníčkom (vľavo) a Dávidom Šubjakom. (Snímka: mik)

Priaznivcom fighterského športu priniesol do Popradu miestny Body Gym v spolupráci s partnermi opäť kvalitné podujatie, ktorého pôvodná zápasnícka karta musela prejsť úpravami. Ozdobou sobotného večera mal byť ženský duel s pravidlami K-1 medzi domácou Ivanou Miklášovou a Belgičankou Ashley Gilson, ktorý však musel byť nakoniec vyškrtnutý. „Asi pred dvoma týždňami sme boli boxovať v Saint Raphael a dostala tam riadnu bitku. Jej súperka Mallaury Kalachnikoff šla naozaj ako taký kalašnikov. Bila ju hlava-nehlava a Ivana skončila s otrasom mozgu. Nebolo mi všetko jedno, keď som jej potom pomáhal,“ vysvetlil tréner Lukáš Body, ktorého mrzí aj zranenie kolena ďalšieho zverenca Tomáša Možného: „Na Tomáša by sa prišlo pozrieť ďalších 200 – 300 ľudí, pretože je top na Slovensku. Škoda, že vypadol aj ďalší ťahač ľudí Denis Kušmirek, ale skončil školu a začal pracovať…“ Kartu teda nakoniec tvorilo 11 zápasov, z čoho boli dva s pravidlami MMA (boj možný aj na zemi, pozn.red.) a deväť štandardných kickboxerských K-1. Duely sa boxovali na tri trojminútové kolá s výnimkou hlavného ťaháku, ktorý bol vypísaný na päť kôl.

Simply-The Best-Kickbox-Matejovsky

Erik Matejovský (vľavo) mal na Simply The Best premiéru ako člen popradského Body Gym-u. (Snímka: mik)

Kvarteto predzápasov
Večer otvoril súboj bez atmosféry, v ktorom zdolal Lipták Dávid Šubjak Iva Zedníčka z Brna 3:0 na body. V druhom zápase zdolal Žilinčan Michal Helbich nového člena popradského Body Gymu, ktorý prišiel z Nitry, Erika Matejovského 2:1 na body. „Už som na podujatiach v Aréne zápasil, ale teraz prvýkrát za domáci tím. Už od minulej sezóny som takmer nemal prestávku a pripravoval som sa. V závere mi trošku odišla kondička a síce som dal do toho srdce, ale ušiel mi jeden bod. Čo už, musím popracovať a nabudúce to bude, hádam, lepšie,“ vyjadril sa Matejovský. Potom sa diváci dočkali prvého súboja MMA, kde Čech Robert Voves nedal šancu Jozefovi Kršákovi. Oravčana prisadol a po úderoch zozadu do hlavy sa Kršák vzdal päť sekúnd pred koncom kola. Posledným predzápasom bol agresívny duel, kde Nitran Štefan Meszároš „zmaľoval“ tvár Poliaka Bartosza Zajaca na červeno a triumfoval 3:0 na body.

Simply-The Best-Kickbox-Hadzima

Hadzimovi (vľavo) sa v sobotu príliš nedarilo. (Snímka: mik)

Dva knockouty
Otvárak hlavnej karty dostal na starosť známy domáci borec Samuel Hadzima, ktorý boxoval o WKN Kickboxing International Championship s Xavierom Lejourom. Francúz však Popradčana vyprevadil 3:0 a ako bonus mu pridal aj škaredú tržnú ranu na pravé líce. „Pripravoval som sa asi mesiac a pol. Bral som si kvôli tréningu aj dovolenku v práci, no nebol som vo svojej koži, ťažšie sa mi boxovalo, ale súper bol lepší a vyhral. Nachytal ma na kopy a kolená, takže jeho nohy boli silnejšie. Dve kolá som sa to snažil ustriehnuť, ale v treťom som to musel skúsiť ja. Mohol mi vyjsť nejaký hák, no žiaľ, on trafil to koleno a vyzerám ako vyzerám. Som sklamaný, ale dalo mi to veľkú skúsenosť a ujasnilo niektoré veci,“ povedal Hadzima. Adrián Valentín z Prievidze potom poslal v treťom kole šiesteho stretnutia k zemi trafenou ranou päsťou Bielorusa Jevgenija Volceka a na KO zvíťazil aj Žilinčan Tomáš Šenkýr, ktorý poslal Andrésa Dussana na zem v úvodnom kole hneď dvakrát. Kolumbijčan sa síce na prvýkrát ešte postavil, no potom už tvrdé rany na brucho nepredýchal.

Simply-The Best-Kickbox-MMA

V zápasoch MMA sú povolené aj takéto chmaty. (Snímka: mik)

Druhý a posledný MMA duel večera bol o opasok WKN International Championship MMA, z ktorého sa tešil Košičan Emin Sefa po výhre na body nad Viktorom Pintom z Portugalska. V deviatom meraní síl triumfoval zase Žilinčan Radovan Kulla 3:0 na body nad Lubošom Raušerom z Prahy.

Simply-The Best-Garaj-Kickbox

Pavol Garaj (vpravo) na domácom podujatí nesmie chýbať. (Snímka: mik)

Hviezdy večera
Predposledný duel už mal aj patričnú atmosféru, pretože sa v ňom predstavil Pavol Garaj. Populárny popradský borec zvládol Poliaka Michala Szmajdu 3:0. „Kondične som to zvládal úplne v pohode. Išiel som tak na 80 – 90 percent. Nedokázal som zo seba dostať všetko, lebo som videl, že mi to stačí. Možno sa mi to raz vypomstí, ale pre mňa je základom nezraniť sa. Jednoznačné to nebolo, ale vedel som po prvom kole, že vyhrávam. V druhom Poliak trošku pritlačil, takže možno na remízu. Úvod tretieho som trochu vypustil, ale záver som prebral,“ priznal Garaj. Po zápase domácej hviezdy dostala priestor charita, keď sa podarilo pre popradské združenie Nádej, ktoré sa stará o mentálne postihnutých, vyzbierať 2 574 eur a tisícku pridal aj partner akcie – herňa Rebuy Stars.

Simply-The Best-Kickbox-charita-body

Simply The Best malo aj charitatívny rozmer. (Snímka: mik)

Na hlavný ťahák večera by za optimálnych okolností zrejme pripadol Tomáš Možný, no organizátori mali určite adekvátnu náplasť. Už slovenská kickboxerská legenda Vladimír Indranyi si to strihla s perspektívnym Čechom Matoušom Kohoutom o WKN Kickboxing European Championship. Po piatich kolách sa verdiktom rozhodcov 2:1 tešil z titulu práve skúsený Prievidžan.

Simply-The Best-Kickbox-Indranyi-K1

Večer ukončoval súboj Vladímra Indranyiho (vľavo) s Matoušom Kouhoutom. (Snímka: mik)

„Chodím sem veľmi rád a aj minulý rok som mal jeden z posledných zápasov. Akcia je na vysokej úrovni a ďakujem Petrovi Lamačovi aj Lukášovi Bodymu, že sa niečo takéto na Slovensku deje,“ pochválil Simply The Best Indranyi a slovo, samozrejme, dostal aj popradský organizátor Body: „Podujatie sme zase posunuli o latku vyššie. Neviem, kam to ešte pôjde. Ďalší rok asi už do vesmíru. Škoda, že prišlo menej ľudí ako minulý rok. Zápasy však boli super, vyšperkovali sme to tu na maximum a mali sme aj prenos v televízii. Dnes Samo Hadzima skončil s dierou pod okom na päť stehov a rozbitého Portugalca Pinta brali aj do nemocnice. To je šport (smiech). My zbierame peniaze pre hendikepovaných ľudí a my zdraví si tu rozbíjame držky. Je to strašné, ale je to pekné.“ (mik)

Simply-The Best-Kickbox-Indranyi

Opasok WKN Kickboxing European Championship si z Popradu odniesol Vladimír Indranyi. (Snímka: mik)