V stredu uzavrú na štyri hodiny križovatku pri kostole

Cestári sú už v zimnom režime
Správa mestských komunikácií Poprad v polovici novembra vstúpila do režimu zimnej údržby. Príprava na zimnú údržbu začala prestavbou techniky, a to inštaláciou nadstavieb sypačov a radlíc, dopĺňaním posypového materiálu. Pre potreby zimnej údržby má už v týchto dňoch SMK v skladoch 140 ton posypovej soli a 250 ton inertného posypového materiálu. Ďalší posypový materiál sa bude dovážať počas zimy podľa aktuálnych potrieb. SMK Poprad zabezpečuje zjazdnosť 68 km ciest a 32 km chodníkov.

Pripravte sa na obmedzenia
Z dôvodu asfaltovania kruhovej križovatky bude v stredu 23. novembra v čase od 9.00 do 13.00 h úplne uzatvorená križovatka ulíc L. Svobodu, Rázusova a Mládeže na sídlisku Juh v Poprade. Vjazd a výjazd z Rázusovej ulice v tomto čase nebude možný. Z celej Ulice L. Svobodu bude počas prác vylúčená mestská hromadná doprava. Dopravu v lokalite budú riadiť príslušníci štátnej a mestskej polície.

Mesto neschválilo grafický návrh
V uplynulých týždňoch Spišská Stará Ves vypísala návrh na formálnu a vizuálnu prezentáciu mesta ako Mesta úspešných olympionikov. Na zastupiteľstve 10. novembra súťaž mestskí poslanci vyhodnotili. Do stanovenej lehoty bol mestu predložený len jeden návrh, ktorý však mestské zastupiteľstvo neschválilo. V blízkej dobe tak má byť vyhlásená nová súťaž s upravenými podmienkami na formálnu a vizuálnu prezentáciu mesta.

V Levoči vynovili očné ambulancie
Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča zrekonštruovala očné ambulancie. Investícia do vybavenia a renovácie priestorov ambulancií predstavovala 75-tisíc eur. Pacienti získajú v modernizovaných priestoroch kvalitnejšie poskytovanie zdravotnej starostlivosti a väčší komfort. Celkovou renováciou prešli očné ambulancie, vrátane miestnosti pre sestry, čakáreň a sociálne zariadenie pre pacientov, ktoré bolo prispôsobené aj pre imobilných pacientov.

Začínajú Popradské Vianoce 2016
Už túto nedeľu 27. novembra začnú Popradské Vianoce 2016. Viac ako mesačný program začne prvým adventným koncertom o 18.00 h na Námestí sv. Egídia v Poprade v podaní Dychovej hudby Popradčanka a zapálením prvej sviece na adventnom venci, ktorý je novým prvkom zimnej výzdoby mesta Poprad. Súčasne s prvým koncertom bude na hlavnom popradskom námestí otvorené aj adventné mestečko, prvý deň aj s primátorským punčom. Adventné mestečko bude v prevádzke až do 6. januára 2017.

Spišský hrad s rekordnou návštevnosťou
Spišské múzeum v Levoči, ktoré spravuje aj Spišský hrad, môže byť s tohtoročnou sezónou spokojné. Od otvorenia hradu v apríli tohto roku do konca októbra navštívilo hrad 208-tisíc návštevníkov. Prvýkrát v histórii prekročila návštevnosť hradu hranicu 200-tisíc turistov. Od 14. novembra je Spišský hrad zatvorený a pre verejnosť ho otvoria až na jar. V minulosti sa podarilo hrad sprístupniť už vo februári či marci, boli to však skôr výnimočné sezóny. Hrad zvyčajne sprístupňujú až v apríli.

Opravujú dielňu v Hranovnici
Obec Hranovnica pokračuje v obnove Modrotlačiarenskej dielne, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, na Ulici SNP. V tomto roku by sa malo uskutočniť statické a sanačné zabezpečenie objektu a výmena strešnej krytiny na budove stodoly s mangľom. Stavebné práce plánuje obec ukončiť do konca novembra. Na rekonštrukciu kultúrnej pamiatky získala obec Hranovnica dotáciu zo štátneho rozpočtu vo výške 15-tisíc eur prostredníctvom rozpočtovej kapitoly ministerstva kultúry.

Na nominácie najlepších sú len dva dni
Už len dva dni, do 30. novembra, ostávajú na nominovanie osobností, produktov, zariadení a zamestnancov, ktorí prispeli k rozvoju cestovného ruchu v Prešovskom kraji v roku 2016. Z nominácií v ankete Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja vyberie víťazné osobnosti a produkty odborná porota. Najlepšie zariadenia, zamestnancov a jeden najobľúbenejší produkt vyberie verejnosť v online hlasovaní od 12. decembra 2016 do 12. januára 2017. Podrobnosti o ankete nájdete na www.severovychod.sk.

Železničiari oslávia sviatok patrónky
Pri príležitosti sviatku patrónky železničiarov sv. Kataríny Alexandrijskej sa uskutoční oslava v kostole Božieho Milosrdenstva v Spišskej Novej Vsi – Západ, farnosť Smižany, so začiatkom o 9.00 h. Pri tejto príležitosti bude zabezpečené vlakové spojenie zo Spišského Podhradia do Smižian v sobotu 26. novembra o 7.30 h. Vlakové spojenie je zabezpečené len na trase Spišské Podhradie – Smižany. Návrat zo Smižian si musia účastníci osláv zabezpečiť individuálne.

Lomnica chystá vianočný trh
Čaro Vianoc zavíta po viac ako 20-ročnej prestávke aj do hotela Lomnica v Tatranskej Lomnici. Krátko pred oficiálnym otvorením hotela tu pripravujú vianočné trhy. Tie sa budú konať 16. a 17. decembra na terase zrekonštruovaného hotela. Organizátori pripavujú okrem trhov aj kultúrny program. V piatok to bude Folklórny súbor Vagonár s programom Vianoce po slovensky a v sobotu koncert Nely Pociskovej a Filipa Tůmu. Začiatok vystúpení bude o 17.30 h.