Aquacity plánuje investovať do zdravotníckeho biznisu

Popradské Aquacity sa chystá razantnejšie vstúpiť do podnikania v zdravotníctve. Plány predstaví už čoskoro.

Aquacity sa chce viac orientovať na poskytovanie zdravotníckych služieb. Snímka: aquacity.sk

Aquacity sa chce viac orientovať na poskytovanie zdravotníckych služieb. Snímka: aquacity.sk

„Naša spoločnosť sa už od roku 2006 – 2007 venuje zdravotníctvu, primárne sa orientujeme na samoplatcov. Logicky sme dospeli do štádia, že sa chceme tejto problematike ďalej venovať. Som rád, že budeme mať možnosť investovať aj do týchto zariadení, samozrejme, je to rozfázované na niekoľko rokov dopredu. Budeme mať aj partnera, ktorý do toho s nami pôjde, pretože je to oblasť, v ktorej nie sme profesio­náli, a preto je najlepšie sa spojiť s niekým, kto sa tomu venuje profesionálne,“ povedal pre Podtatranské noviny riaditeľ Aquacity Poprad a konateľ spoločnosti Aquapark Poprad Richard Pichonský.

Väčšinu klientov tvoria zahraniční návštevníci
Spoločnosť Aquacity sa doteraz venovala liečbe pohybového ústrojenstva, ktoré úzko súvisí aj s výkonmi kryocentra, ktoré spoločnosť prevádzkuje. Už od roku 2008 má firma v predmete podnikania aj prevádzkovanie neštátneho zdravotníckeho zariadenia: polikliniky. V rámci týchto výkonov Aquacity ročne obslúži približne 12-tisíc klientov. Ide výlučne o samoplatcov. Slováci tvoria približne 40 percent všetkých výkonov. „Dá sa povedať, že väčšinou ide o zahraničnú klientelu,“ dodal Pichonský. Nové medicínske zariadenie chce Aquacity spustiť v budúcom roku. To, či tieto služby bude spoločnosť poskytovať naďalej len samoplatcom alebo aj cez zdravotné poisťovne, vrátane rozsahu poskytovaných služieb, zatiaľ Pichonský nechcel špecifikovať. Zdravotnícke služby plánuje poskytovať v novom pavilóne.

Projekt predstavia už v decembri
Celý projekt zdravotníckeho zariadenia plánuje spoločnosť predstaviť už v decembri. Aquacity prevádzkuje spoločnosť Aquapark Poprad, ktorej väčšinu vlastní britská spoločnosť Letheby & Sons Limited. Mesto Poprad, ktoré do firmy vložilo geotermálny vrt a pôvodnú plaváreň s krytým 50-metrovým plaveckým, 12,5-metrovým detským bazénom a vonkajším 33-metrovým bazénom, vlastní 15-percentný podiel. Firma vznikla v roku 2002. Prvé bazény s termálnou vodou otvorila spoločnosť v roku 2004. Rastislav OVŠONKA