Futbalisti spod Tatier lídra o body neobrali

Popradčania sa v poslednom stretnutí jesene predstavili v Čermeli proti košickému VSS.

Takto vyzerá konečná tabuľka východnej vetvy II. ligy po jesennej časti. (Snímka: archív/mik)

Takto vyzerá konečná tabuľka východnej vetvy II. ligy po jesennej časti. (Snímka: archív/mik)

Na ťažkom a podmáčanom teréne sa od úvodu na oboch stranách viac bojovalo ako hralo a kombinácia bola takmer nemožná. Lepší vstup do stretnutia mali Košičania, keď chybu v defenzívnej činnosti Popradu potrestal presným zásahom Grega.  Inkasovaný gól síce hostí zaskočil, ale s pribúdajúcimi minútami sa im podarilo hru v poli vyrovnať. Vďaka nasadeniu celého mužstva neraz aj prekvapujúco zatápali košickej obrane, no v koncovke sa nedokázali presadiť. Po polhodine domáci opäť o niečo viac zvýšili útočné snaženie a odmenou im bola aj gólová poistka tesne pred odchodom do šatní, keď Čikič parádnym priamym kopom nedal Malecovi žiadnu šancu zasiahnuť.

VSS Košice sa po zmene strán nehrnulo do útoku a snažilo kontrolovať svoj bezpečný náskok. Popradčania tak dostali príležitosť ukázať svoje prednosti. Nátlakovou hrou dokázali zovrieť vedúci tím na jeho polovicu, snahu o kontaktný gól stupňovali a vytvárali si príležitosti. Nepresadil sa však ani aktívny Gruca a ani pekná akcia, po ktorej sa pred domácou svätyňou ocitol Ferenc, gólom neskončila. Potom zobral opraty zápasu do rúk Erik Šuľa. Najskôr pozitívne, keď preukázal svoje strelecké nadanie a zaknihoval vytúžený presný zásah. Potom však zbytočným faulom, po ktorom videl druhú žltú kartu a následne červenú, oslabil mužstvo, ktoré chcelo v poslednej desaťminútovke bojovať aspoň o remízu. Napriek tejto skutočnosti hostia vrhli úsilie v samom finiši duelu do útoku a v poslednej minúte neboli ďaleko od zisku cenného bodu, no Grucova strela skončila iba na brvne. Poprad tak prehral v Košiciach 2:1.

„Na náročnom teréne to bola hra väčšinou o nasadení, bojovnosti a preukázanom srdiečku. Napriek prehre musím svojich zverencov pochváliť za predvedený výkon, pretože proti vedúcemu tímu súťaže išli až na dno svojich síl. I keď sme do prestávky prehrávali už dvojgólovým rozdielom, za druhý gól nemôžem nikoho z našich hráčov viniť, pretože domáci hráč po krásnej štandardnej situácii do rohu bránky to trafil priam excelentne. Mrzieť ma môže samotný záver zápasu, kedy sa od nás odklonilo potrebné šťastie a vyrovnania sme sa už nedočkali. Aj tento duel mi ukázal, ktorí hráči majú svoj limit a toto stretnutie bolo pre nich stropom,“ zhodnotil stretnutie tréner František Šturma a odkryl príčiny troch posledných porážok: „Za jeden z hlavných problémov považujem zranenie dôležitého obrancu Peciara, ktorý je po operácii a podobne aj Poliaček, ktorý má taktiež po operácii ešte zdravotné problémy. Verím, že v nastávajúcom období sa dokážu vyliečiť a do zimnej prípravy sa už zapoja.“

FK Poprad po skončení jesennej časti okupuje šiestu priečku a hlavným cieľom v zostávajúcich dvoch jarných stretnutiach bude minimálne udržanie postupovej pozície do nadstavby. Podtatranci ešte doma privítajú košickú Lokomotívu (3.) a vycestujú do Bardejova (2.). S dvojbodovým mankom im na päty dýcha Zvolen, ktorý sa doma stretne práve s Bardejovom a základnú časť II. ligy ukončí v Lipanoch (9.). (mdc)