Krátke správy zo športu 50. týždeň

Spoznali sme najlepších futbalistov

V piatok vo Veľkej Lomnici vyhlásili výsledky 12. ročníka ankety Jedenástka roka VI. OMV ligy PFZ: D. Frank (Kežmarok) – Ľ. Šimšaj (Kežmarok), P. Rušin (Poprad-Stráže), S. Szücs (Veľký Slavkov), A. Pitoňák (L. Teplička), V. Skokan (Vikartovce), T. Ondrejka (Vrbov), S. Paločko (Batizovce), M. Strcuľa (Sp. Štvrtok), S. Mitura (Toporec), M. Podolínsky (Sp. Belá B). Najlepší strelec sezóny 2015/16 s 22 gólmi Peter Kukura výrazne pomohol Ľubici k postupu do V. ligy – podtatranskej VsFZ.

Žampovci premiérovo zabodovali

Cez víkend hostilo Svetový pohár alpských lyžiarov stredisko Val d’Isere a tatranskí bratia Žampovci vo Franúzsku vybojovali prvé body v sezóne. Najskôr Andreas vybojoval 22. priečku v obrovskom slalome, no v slalome nedokončil prvé kolo. Adam však svoju poslednú postupovú priečku v druhom kole vylepšil a zopakoval bratovo 22. miesto z „obráku“. Svetový pohár v behu na lyžiach sa šiel vo švajčiarskom Davose, no Gerlachovčan Peter Mlynár obsadil v šprinte voľnou technikou až 85. priečku.

Hokejové stretnutie tenistov

Tenisové osobnosti Česka a Slovenska pred rokmi založili tradíciu vzájomného hokejového duelu. Dejiská sa každý rok striedajú a v piatok prišiel rad na Poprad. Zo slovenských es chýbal len Martin Kližan. Lukáš Lacko i Norbert Gombos si síce korčule neobuli, no Slovensko v zostave s menami ako Krošlák, Stankovič, Beck, Martin, Zelenay, Mečířovci, Šprochovci a ďalší podporovali aspoň zo striedačky. Domáci hokejový tím tenistov potvrdil svoju hegemóniu aj pod Tatrami, keď zvíťazil 10:3.

Kráľ Tatier kraľoval aj na Kalvárii

Zimná bežecká séria pokračovala druhým podujatím v piatok na okruhu Kalvária v Hornom Smokovci. Bežecký kráľ Tatier Marián Zimmermann z Kluknavy vyhral 7 km dlhý Night Trail časom 33:42 min pred Michalom Rajniakom z OCRA Slovakia a Pavlom Orolinom z BK Poprad. Liptáčka Michaela Kucháriková časom 41:01 min bola najrýchlejšou ženou. Druhé miesto obsadila Timea Mihoková z BK Poprad a tretie Bronislava Mrákavová. Jozef Šoltés a Zuzana Šucová vyhrali medzi nordic walkermi.

Gymnastky súťažili pod Tatrami

ŠK ŠG GY-TA Poprad už tradične uzatvára rok domácou Vianočnou guľou. V sobotu súťažilo 59 gymnastiek prevažne z domáceho klubu, ale prišli aj pretekárky z L. Mikuláša či z Košíc. Kategórie mladšej i staršej prípravky vytvorili len domáce a kluby medzi sebou súperili až v žiackych. Medzi najmladšími vybojovala prvenstvo Liptáčka Adela Macková, najlepšou mladšou žiačkou bola domáca Emma Slaninová a jej klubová kolegyňa Natália Gulová vyhrala staršie žiačky.

Veteráni Tatry boli medzi seniormi najlepší

Bratislavská Petržalka v sobotu hostila historicky tretie Medzinárodné finále seniorských bowlingových líg Českej a Slovenskej republiky. Okrem piatich českých tímov sa turnaja zúčastnili aj Slováci domáci Pin Killers, Seniori Spiš a členovia BK Citybowling Poprad súťažili pod názvom Veteráni Tatry. Práve oni zdolali vo finále pražský tím Bowleři 551:530, čím sa Veteráni Tatry stali historicky prvými slovenskými víťazmi tohto medzinárodného finále.  Seniorom Spiš sa podarilo poraziť Letohrad, takže skončili aspoň na predposlednej priečke. Igor Lendácky (Veteráni Tatry) patril medzi trojicu najlepších jednotlivcov podujatia.

Tri prvenstvá FAM-ky v Poľsku

Najmladší odchovanci FAM Poprad sa zúčastnili Medzinárodných halových turnajov poľsko-slovenského priateľstva v Krakove. Talenty spod Tatier vynikajúcimi výkonmi a dosiahnutými výsledkami veľmi milo prekvapili, keď sa im podarilo triumfovať v každej vekovej kategórii. Z cenného prvenstva sa tešila mladšia i staršia prípravka, ale aj mladší žiaci. Výborné výsledky boli tou najlepšou odmenou za vynaloženú prácu aj pre všetkých trénerov Futbalovej akadémie mládeže.