Pozrite si starú premietaciu techniku, koncertovať budú Lasica a Lipa

Rozprávka a auto kino v Nestville
Od 9. do 30. decembra v Nestville parku v Hniezdnom zažijete čarovnú rozprávku a vianočné auto kino. Stretnete sa s rozprávkovými bytosťami, stanete sa súčasťou Mrázika, vypočujete si vianočné koledy a zažijete živý príbeh Vianoc, do sveta rozprávky sa môžu vrátiť aj dospelí. Súčasťou programu je aj sledovanie vianočných rozprávok, ktoré si môžete pozrieť z auta. Termíny: 9., 10., 11., 16., 17., 18., 26., 28. a 30. decembra, rozprávkový program je od 13.30 do 19.00 h, auto kino od 15.30 do 20.00 h.

Peter Lipa spieva Milana Lasicu
Na Bratislavských jazzových dňoch predstavil Peter Lipa nové LP s piesňami Milana Lasicu za posledných 35 rokov. Lipa a Lasica piesne z albumu zaspievajú na štyroch koncertoch po Slovensku, v stredu 14. decembra o 19.30 h ich uvidíte v dome kultúry v Poprade. Spolu s hudobníkmi z kapely si zaspomínajú na časy, keď tajne po nociach počúvali Music USA. Ako hostia vystúpia aj členovia folklórneho súboru Šarišanci. Vstupné je 13 eur, predpredaj v mestskej informačnej kancelárii a v dome kultúry.

Čo prináša výber mena pre bábätko
Pierre Garaud žije aj s manželkou Elisabeth naoko usporiadaným parížskym životom. S návštevou spustia sériu dohadov o tom, aké meno chcú dať budúci rodičia svojmu dieťaťu. Nevinné rozhovory vyústia do odhaľovania tajomstiev, ktoré zasahujú do života celej rodiny. Inscenáciu Meno uvidíte v popradskom Dome kultúry v pondelok 12. decembra o 19.00 h. Účinkujú A. Hajdu, Z. Mauréry, K. Mikulčík či R. Stanke. Vstupenky v hodnote 14 eur si môžete zakúpiť v mestskej informačnej kancelárii.

V Tatrane otvoria dvere návštevníkom
V sobotu 10. decembra bude v popradskom kine Tatran deň otvorených dvetí. O 10.00 h si môžete vo videosále pozrieť, ako kedysi vyzerala premietacia technika. Expozícia je pripravená v spolupráci s Múzeom tatranskej kinematografie a fotografie. Okrem toho si pozriete priestory kina a čaká na vás aj malé občerstvenie. O desiatej uvidíte v kinosále aj premietanie animovaného filmu Tajný život maznáčikov v rámci jarmoku v Poprade. Vstup je voľný.

Za dobrú vec zahrajú domáci
Dávka benefície neobchádza ani Spišskú Novú Ves, svojou účasťou v tomto projekte podporíte mladé talenty na Základnej umeleckej škole. V pondelok 12. decembra v dome kultúry Mier vystúpia domáci interpreti – radosť a dobrú náladu rozdajú hudobníci z Q plus, country-rocková skupina The Colt a Country AS, ktorá sa zameriava najmä na americké country a čiastočne aj na americký južanský rock. Koncert Poďme bratia do Betléma sa začne o 18.00 h, vstupné je päť eur.