Top odborníci v turizme sú z nášho regiónu

Náš kraj už pozná víťazov hlasovania odbornej poroty i verejnosti v ankete Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja.

Ocenenia turistických „naj“ potešili Podtatranský región, zabodovalo aj Zamagurie.  Snímka: archív

Ocenenia za prínos v rozličných oblastiach cestovného ruchu v Prešovskom kraji si prevezme pätica osobností. Podtatrancov môže tešiť, že všetci sú z nášho regiónu. Za celoživotný prínos bol porotou ocenený Peter Chudý, ktorý celý svoj pracovný život zasvätil práci na rozvoji turizmu a športu vo Vysokých Tatrách a ich propagácii doma i v zahraničí. Za podnikanie získali ocenenie manželia Dana a Ján Korčákovci, ktorí stoja za obnovením kúpeľnej tradície v Červenom Kláštore. V oblasti vzdelávania bol ocenený Peter Slančo, riaditeľ SOŠ Horný Smokovec, ktorá desiatky rokov vzdeláva budúcich pracovníkov v cestovnom ruchu s dôrazom na praktické zručnosti. Za rozvoj cestovného ruchu ocenia Michaelu Rafajovú, ktorá sa rozvoju turizmu a propagácii kraja venovala ako pracovníčka SACR, ako aj za početné aktivity v rôznych oblastiach verejného života. Odborná porota tiež rozhodla o Naj produktoch cestovného ruchu, ktorými sa stali Medvedie dni 2016 a Made in Slovakia 2016.

Svoje naj si vybrala aj verejnosť
Verejnosť si v online hlasovaní vybrala najlepšie zariadenia, zamestnanca a produkt cestovného ruchu Prešovského kraja. Víťazi ankety sa tak pripoja k oceneným osobnostiam a dvojici produktov, o ktorých rozhodla odborná porota. Verejnosť rozhodla, že Naj kultúrnym zariadením je Kultúrno-turistické centrum Bardejov, Naj zábavným/relaxačným zariadením je Lanové centrum Outdoorpark v Prešove, Naj informačným zariadením je Mestská informačná kancelária Poprad, Naj ubytovacím zariadením je Hotel Zelená Lagúna na Domaši. Naj reštauráciou Poézia v hoteli Hviezdoslav v Kežmarku, Naj kaviarňou/barom/čajovňou je Nestville Chocolate v Hniezdnom, Naj zamestnancom čašník z reštaurácie Poézia v Kežmarku Matúš Baláž a Naj produktom videopozvánka Oddych duše, ktorej autormi sú žiaci SOŠ v Starej Ľubovni.
(rov)