Popradčanove fotky uvidí Slovensko

Veľkoformátové zábery Ľubomíra Majerského uvidia v Trenčíne, Nitre či Banskej Bystrici. Zaujali snímky Tatier i Spišského hradu.

Snímka: Ľubomír Majerský

„Začalo to hubami. Chodievali sme odmalička s rodičmi ako správni hubári skoro ráno. Keď som už bol starší, začal som si všímať atmosféru lesa, vychádzajúceho slnka a prebúdzajúcej sa krajiny. To bol spúšťací mechanizmus,“ hovorí o svojej ceste ku fotografii amatérsky fotograf Ľubomír Majerský.

Najviac ho láka príroda
Naplno sa jeho hobby rozbehlo po tom, ako si v roku 2008 kúpil prvý výkonnejší digitálny fotoaparát. Okrem hubárčenia začal s fotoaparátom v batohu chodiť aj na dlhšie túry v Tatrách. Bivakoval, aby zachytil večernú a rannú atmosféru na štítoch. Postupne fotil aj iné časti Slovenska, uchvacovali ho aj kvitnúce stromy. V jeho galérii nájdete aj snímky hradov, kostolov či veží. Fotoaparát si Ľubomír Majerský pribalil aj na svoje zahraničné cesty. Nie je výnimkou, že jeho hobby oceňuje odborná porota. Aj v našich novinách sme vás informovali o súťaži Choď a foť 2016, z ktorej vzišli najkrajšie fotografie v rámci Prešovského samosprávneho kraja. Ľubomír Majerský získal tretie miesto v kategórii Príroda so snímkou Májový večer v Pieninách. K mnohým úspechom sa pridáva aj súčasná výstava.

Snímky idú do Trenčína
„V minulom roku ma na prelome mája a júna oslovili z obchodného centra Max, s tým, že ich zaujali moje fotografie. Chceli naozaj veľké formáty – 700 na vyše 1000 milimetrov, niektoré panorámy mali až dva metre, chcelo to čas na prípravu. Výstava sa nakoniec oficiálne spustila v Maxe 2. januára tohto roku s tým, že to má byť celoročná putovná výstava v obchodných centrách po celom Slovensku,“ hovorí Ľubomír Majerský. Vo februári jeho fotografie uvidia Trenčania, môžu sa na nich tešiť aj v Nitre, Banskej Bystrici a ďalších väčších mestách. Na výstave sa nachádza široké spektrum snímok. Autor dal tipy a o definitívnom výbere rozhodovali viacerí ľudia. Z takmer sto vybrali okrem tatranskej tematiky na výstavu aj zábery z Pienin, Slovenského raja či Liptova. Z hradov komisia vybrala len Spišský hrad. (jat)