Popradskí hokejisti ťahajú šnúru štyroch prehier

„Kamzíci“ odohrali dve stretnutia s tabuľkovými susedmi.

Šancu v bránke dostal aj Maximilián Pajpach. (Snímka: mik)

Už na začiatku týždňa HK Poprad oznámil dva odchody z kádra. Tréner Ozimák už dlhšie avizoval, že Dmitrij Vorobjov nie je rozdielovým hráčom, takže ruský útočník putuje na hosťovanie do Michaloviec. Nečakanejší je koniec Petra Chaloupku, o ktorého prejavili záujem Pardubice. Jeho miesto v defenzíve zaplnil mladík Krempaský a do útoku A-tímu sa vrátil aj jeho rovesník Vašaš. Ozimák mohol obnoviť aj produktívnu štvrtú lajnu, pretože už vyzdravel Mlynarovič. Diváci však nevideli v akcii zlatú prilbu, pretože Štrauchovo „panovanie“ skončilo a jeho nástupcu Kevina Hendersona trápi zranenie slabín. Na brankárskom poste dostal dôveru Maximilián Pajpach. „Šuro bol tri dni zranený a chceli sme dať šancu aj Pajpachovi, pretože s jedným brankárom sa nedá hrať. Vyskúšali sme ho a nechytal zle,“ ozrejmil Marcel Ozimák.

Úvodný gól Mlynaroviča proti Zvolenu. (Snímka: mik)

Obrat Zvolena

Ako prvý vyťahoval puk z brány Baroš, keď Mlynarovič ukázal svoje šikovné ruky, ale v úvodnom dejstve inkasoval aj Pajpach, ktorého po adresnej prihrávke Fekiača prekonal z prvej Klhůfek. Výborný vstup do prostrednej dvadsaťminútovky mali „kamzíci“, keď z dorážky využil presilovku Svitana, ale rovnakým spôsobom odpovedal na druhej strane Peter Zuzin. V polovici duelu Podtatranci opäť využili početnú výhodu, keď Krotákovu strelu dokázal pred Barošom ešte tečovať Troliga. „Hojdačkové“ skóre prelomil perfektným tečom do vinkla Dávid Bondra. Výbornú šancu definitívne zlomiť odpor hostí mal Troliga, ktorého v úniku vychytal Baroš. Robustný center potom fauloval a tesne po jeho naskočení popradská defenzíva zabudla na číhajúceho Majdana, ktorý sa trafil parádne. „Zlomovým momentom bol samostatný nájazd nášho hráča za stavu 4:2 a vzápätí útočný faul za bránkou. Následne sme v oslabovke inkasovali na 4:3, čo súpera nakoplo. Zvolen sa dostal do laufu a hral lepšie,“ povedal tréner Ozimák a svoj pohľad na tento moment ponúkol aj Troliga: „Mal som šancu. Na tréningoch robím niečo iné, ale teraz som videl brankára inak stáť, tak som to skúsil inak. K rozhodcom sa vyjadrovať nebudem, ale bola ešte druhá tretina a stále bol zápas otvorený, takže si nemyslím, že to bolo rozhodujúce.“ Do šatní sa odchádzalo za vyrovnaného stavu, pretože zámer strieľajúceho Fekiača fantasticky prečítal Klhůfek a vyhnal Pajpacha z brány. Zvolen bol na koni a v sedle sedel práve Klhůfek, ktorý pomedzi Šúrekove betóny zavŕšil hetrik a dostal hostí do vedenia. Popradčania však nezložili zbrane a keď na dvakrát, ale predsa len prestrelil Dinda skrumáž pred Barošom, bolo vyrovnané. Zápas „tečov“ však nemohol skončiť netematicky a práve na úspešný teč Majdana na 5:6 už domáci odpoveď nenašli. Dohovormi v kabíne sa Marcel Ozimák zdržal asi 15 minút a o príčine porážky mal jasno: „Zápas bol bojovný, určitú časť mali prevahu hostia, určitú časť my. My sme doplatili na hernú nedisciplinovanosť. Pokiaľ absentuje herná disciplína, neprídu ani výsledky. Niektorí si musia vstúpiť do svedomia. Šťastie sa priklonilo k súperovi, ale zaslúžili si ho svojou cieľavedomosťou a tým, že sa nezlomili.“

Zvolenský obranca Michal Novák. (Snímka: mik)

Defenzívny duel

V nedeľu pod Dubňom stále v zostave absentoval Henderson, ale na úkor Vašaša sa predstavil Matej Paločko. Tradične žlto-zelení Žilinčania nastúpili v špeciálnych ružových dresoch na podporu boja proti rakovine. Stretnutie odštartoval takmer okamžitým faulom Guliaev, ktorý zasiahol Hrušku do hlavy. Český útočník putoval do nemocnice a ruský obranca dostal 2+10. Presilovku však „vlci“ premárnili, ale celkovo diváci veľa šancí nevideli. Naopak, rozhodcovia rozdávali množstvo trestov a po obdobnom faule ako Guliaev dostal rovnaký trest aj Peter Mikúš. Matúš Paločko však na rozdiel od Hrušku mohol v zápase pokračovať. Góly padali až v polovici duelu a pri oboch platilo otrepané nedáš – dostaneš. Všetko odštartovalo Troligovo hákovanie. V oslabení unikol Andreas Štrauch, ale Tomek ho vychytal. Potom sa Žilinčania usadili v pásme, Juraj Jurík posunul puk po modrej čiare Novotnému, ktorý z prvej príklepom vypálil. Šúrek sa pri presúvaní pošmykol a nedokázal zasiahnuť. Keď však nesadla Holovičovi strela v medzikruží, po ľavom krídle unikol Štrauch, poslal puk pred bránkovisko, kam korčuľoval Mlynarovič a videorozhodca potvrdil regulárnosť vyrovnávajúceho gólu. „Kamzíci“ potom v závere tretiny poriadne zatlačili „vlkov“, ktorých vykúpila až siréna. Obraz hry sa v treťom dejstve veľmi nemenil a zopár šancí na oboch stranách likvidovali pozorní gólmani. Poprad mal navyše výbornú príležitosť odviezť si spod Dubňa tri body, ale nevyužil presilovku v závere. Predĺženie malo dva zaujímavé okamihy. Najskôr sa pobil Mlynarovič so Švihálkom a druhý už bol rozhodujúci. Po pravom krídle zaviezol puk až do rohu Stupka, prihral na modrú Juraškovi, ten posunul ešte Hovorkovi, ktorý z prvej prefektne vymietol Šúrekov pravý vinkel. Prehra 2:1 pp pre „kamzíkov“ ešte neznamená pokles z piatej priečky, ale Podtatranci už ťahajú šnúru štyroch porážok za sebou, pričom všetky boli o jeden gól. Tento týždeň má Tipsport Liga reprezentačnú prestávku a od utorka 14. februára začína Popradu séria troch domácich duelov.

Michal KLEIN