Tretíkrát volia riaditeľa kežmarskej kultúry

 

Mestskí poslanci na dvoch zastupiteľstvách nezahlasovali za Zuzanu Šlosárovú, ktorá vyhrala konkurz na pozíciu riaditeľky. Dnes primátor predloží poslancom ďalší návrh.

Mestskí poslanci sa stretnú dnes o 15.30 h. Stále sa hľadá štatutár kultúry v meste. Snímka: Andrea Jurčáková

V novembri minulého roku nastúpila riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Kežmarku Barbora Kaprálová na materskú dovolenku. Mestské zastupiteľstvo v novembri vymenovalo za riaditeľku Gabrielu Kantorkovú. Zmluva na dobu určitú jej končí dnešným dňom, pracovným povinnostiam sa už nechce venovať na vedúcom poste. Na túto pozíciu bol vypísaný konkurz, do ktorého sa prihlásili štyria uchádzači. Podmienky splnili traja z nich, tí na konkurze predniesli návrhy, čo by ako riaditelia priniesli do kežmarskej kultúry. Podľa predsedu konkurznej komisie Vojtecha Wagnera sa jednoznačne dohodli na najvhodnejšej kandidátke – Zuzane Šlosárovej, ktorá v súčasnosti pracuje ako komunikačná manažérka mesta Kežmarok. Dôvodmi boli jej ekonomické vzdelanie, skúsenosti s prácou s mestskými organizáciami. Bola aj členkou výboru EĽRO a má skúsenosti s organizovaním podujatí.

Návrh poslanci nepodporili
Na zasadnutí mestského zastupiteľstva 9. februára predložil primátor Kežmarku Ján Ferenčák návrh na menovanie Zuzany Šlosárovej ako štatutárneho zástupcu kultúrneho strediska. Viacerí poslanci mali pripomienky k procesu konkurzu a spochybnili jeho korektný priebeh a zadávanie podmienok na uchádzačov. V hlasovaní návrh poslanci nepodporili, za boli šiesti a ôsmi sa zdržali. Na mimoriadnom zastupiteľstve 22. februára sa tento bod opätovne prerokovával. Poslanci sa k návrhu v diskusii nevyjadrovali a neposunuli Zuzanu Šlosárovú na pozíciu riaditeľky ani tento raz. Ferenčák povedal, že zvolá mimoriadne zastupiteľstvo znovu, a to na dnes 28. februára.

Meno nie je jasné
Dnes o 15.30 h sa kežmarskí poslanci stretnú len kvôli riaditeľovi mestského kultúrneho strediska. V materiáli na zasadnutie mestského zastupiteľstva sa uvádza, že primátor predloží na zastupiteľstve ďalší návrh. V návrhu na uznesenie nie je uvedené žiadne meno. Nie je preto jasné, či Ferenčák bude chcieť menovať opäť Zuzanu Šlosárovú, alebo ponúkne poslancom niekoho iného. Pýtali sme sa, čo by bolo s funkciou komunikačného manažéra v prípade, žeby sa Šlosárová stala riaditeľkou kultúrneho strediska. Ferenčák odpovedal, že zatiaľ nevie a nechce predbiehať udalosti. Tiež povedal, že tieto dve funkcie nie sú nezlučiteľné. Vybrať človeka na dôležitú funkciu a dobu určitú môže byť podľa neho kameňom úrazu, prečo sa prihlásili do konkurzu len štyria uchádzači. „Ten človek, ktorý bude pani Kaprálovú po tú dobu (materskej dovolenky – pozn. red.) zastupovať, musí rátať s tým, že keď sa ona vráti, jemu končí poverenie. Je náročné nájsť niekoho na krátku dobu a ešte s patričným vzdelaním,“ povedal Ferenčák.
(jat)