V ÚĽUVE-e uvidíte novú výstavu, divadelníci sa stretnú v Šuňave

Príďte na Divadelnú Šuňavu
Tento piatok a sobotu naplnia Šuňavu divadelníci z popradského, kežmarského a levočského okresu. Súťažná prehliadka neprofesionálneho divadla najlepším z nich ponúka postup na krajské kolo Scénickej žatvy. V piatok sa na doskách pódia v kultúrnom dome na Šuňave budú divadelníci striedať od 9.00 do 18.45 h, v sobotu od 13.00 h, o 19.00 h bude vyhodnotenie. Súťažiť sa bude napríklad v kategóriách divadlo dospelých pre deti, detské divadlo, činohra, alternatívne divadlo, hudobné divadlo či pantomíma.

Rozprávka pre deti aj dospelých
V popradskom Kine Tatran sa ponoríte do atmosféry slávneho Baľšoj baletu v Moskve. V stredu o 18.00 h uvidíte záznam Spiacej krásavice s hudbou od ruského velikána P. I. Čajkovského. Nesmrteľná rozprávka o Šípkovej Ruženke, ktorú prebudí bozk krásneho princa, odráža balet cárskeho dvora 19. storočia. Vstupné je 6 eur, predaj a rezervácie lístkov zabezpečuje Mestská informačná kancelária. Lístky kúpite aj online na webovej stránke kina Tatran.

Súťažná prehliadka filmov
Spišské osvetové stredisko vás pozýva na regionálnu súťažnú prehliadku neprofesionálnej filmovej tvorby Cineama 2017. Dnes, v utorok, uvidíte od 17.00 h v Galérii umelcov Spiša plejádu nečakaných filmových nápadov. Okrem snímok na vás už tradične čaká aj verejná diskusia a názory odbornej poroty. Najlepšie filmy postúpia do krajského a následne celoštátneho kola. Možno uvidíte aj film, ktorý sa prebojuje až na kongres neprofesionálneho filmu do Dortmundu. Vstup je voľný.

ÚĽUV vystaví práce „východniarov“
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) v galérii v Tatranskej Lomnici otvára novú výstavu o remeselnej zručnosti ľudí na východnom Slovensku. Uvidíte ukážky z tvorby ôsmich súčasných majstrov ľudovej umeleckej výroby. ÚĽUV vystaví výrobky drevorezby, kováčstva, tkania na krosnách, klobučníctva a chýbať nebudú minikrojované bábiky. Výstavu Majstri ľudovej umeleckej výroby z východného Slovenska uvidíte v Galérii ÚĽUV v Tatranskej Lomnici od 3. marca do 17. mája 2017.

Festival Jeden svet prichádza
V rámci festivalu Jeden svet uvidíte v Kaštieli Strážky filmy, ktoré spája myšlienka „odmyslime si ploty“. Po dva filmy uvidíte v piatky 3. a 10. marca. Tento piatok na vás čaká o 18.00 h snímka Skoro svätý v americko-ukrajinskej koprodukcii. O 20.00 h uvidíte nórsky film Farida. Vstupné za večer je jedno euro. Tohtoročným cieľom festivalu je upozorniť na extrémizmus v nás, konzumný spôsob života či na to, že si žijeme v hraniciach svojho komfortu a nepozeráme sa na problémy iných.