František Šturma: Netreba hádzať flintu do žita

Podtatranci v nedeľu cestovali do Bardejova, ale na diaľku so Zvolenom bojovali o šieste miesto východnej vetvy II. ligy zaručujúce postup do „prelínačky“. Zvolen porazil Lipany, takže Poprad potreboval nutne zvíťaziť.

Bezgólová remíza v poslednom zápase 1. časti sezóny Popradčanov nemohla potešiť. (Snímka: archív/mik)

Stretnutie nemalo jasného favorita a obaja chceli zvíťaziť, čomu podriadili aj taktiku. Sľubnejších príležitostí na zaznamenanie úvodného gólu bolo síce pomenej, pretože obrany stáli nepretržite na pevných nohách. Keďže pre hostí išlo o kľúčový zápas, s pribúdajúcim časom sa usilovali vyvinúť na domácu bránu výraznejší ofenzívny tlak, z ktorého však nič nevyťažili. Sľubné šance prišli až v závere prvého dejstva, no vyloženú šancu spálil Šašinka a úspešný nebol ani Šesták. Podtatranci svoju snahu po zmene strán ešte viac vystupňovali a umnou kombinačnou hrou sa pokúšali nájsť na recept ako si poradiť so zadákmi Bardejova. Tí ich úsilie však dôrazným spôsobom hry dokázali eliminovať a potvrdzovali aj fakt, že najmä na vlastnej pôde sú nepriestrelní a akýkoľvek súper si iba nesmierne ťažko odváža body. Stretnutie sa nakoniec skončilo bezgólovou remízou a Popradčania tak zažili Deja vu spred roka, keď vo východnej vetve II. ligy skončili s rovnakými bodmi ako šiesty tím na siedmom nepostupovom mieste. „Z konečného výsledku sme určite sklamaní, pričom  stretnutie sme odohrali vo vysokom tempe, no bohužiaľ gólovo sme sa nedokázali presadiť. Keďže sme však bojovali s vysoko kvalitným tímom zo špičky tabuľky nemuseli sme len vyhrať, ale mohli sme aj prehrať. Domáci boli pre nás počas celého priebehu nepríjemným protivníkom a aj oni nám vďaka svojej účinnej kombinačnej hre neraz dosť často podkurovali v defenzíve. Deľbu bodov síce považujem za spravodlivú, ale ako sa napokon ukázalo, tento rezultát nám dostatočné uspokojenie nepriniesol,“ hodnotil stretnutie popradský tréner František Šturma.

Vlani mali Podtatranci horšiu vzájomnú bilanciu práve s Bardejovom a teraz ich odsunuli pod Zvolen dve vzájomné remízy. Poprad však vo Zvolene nedokázal streliť gól a pod Tatrami sa body delili po výsledku 2:2, takže rozhodli iba góly vsietené na ihrisku súpera. „Čaká nás len boj o udržanie sa v II. lige zo 7. miesta. Za najväčšiu príčinu tohto neúspechu nepovažujem stratu dôležitých bodov v Bardejove, ale straty v závere jesene. Futbal dokáže byť veľmi nevyspytateľný a šťastie sa odvráti aj od lepších tímov v najvyšších súťažiach. Netreba vôbec hádzať flintu do žita. Budeme s tímom nepretržite pracovať, čo najefektívnejšie a v nastávajúcej baráži urobíme maximum preto, aby sme II. ligu pre Poprad udržali. Keďže sa nám podarilo postúpiť v Slovenskom pohári až do semifinále, teraz musíme klásť hlavný dôraz na súboj so Skalicou pred zrakmi našich priaznivcov. Pokúsime sa postúpiť až do finále, ktoré by sme odohrali taktiež na domácom ihrisku. Nielen pre samotný kolektív, ale aj klub je to obrovskou motiváciou a túžbou pokúsiť sa o zisk skalpu,“ dodal František Šturma. (mdc)