Hokejistky zvládli dramatickú sériu a získali titul

Ako nôž maslom prešli Popradské líšky základnou časťou Extraligy žien bez jedinej porážky. Nič iné ako obhajoba titulu sa od nich ani neočakávalo.

Popradské líšky sa radujú z titulu Majsteriek Slovenska. Snímka: rov

Semifinále, ale najmä finále ligy však priniesli veľkú drámu. Prvá prehra v sezóne prišla v Martine, ale ďalšie dve utrpeli aj vo finále s Prešovom, takže obhajobu titulu hokejistky spod Tatier zavŕšili až v poslednom možnom termíne. Po prvej tretine prehrávali Popradčanky s Prešovom 1:2, avšak potom troma ďalšími gólmi Žitňanskej, Wieczorek a Korenkovej rozhodli o víťazstve 4:2. V celej finálovej sérii hranej na tri víťazné zápasy tak triumfovali 3:2. Ľadová plocha popradského zimného štadióna sa následne zmenila na kotol radosti. Dievčatá prišli podporiť stovky divákov. Popradské hokejistky pod vedením trénerskej dvojice Milan Skokan a Ivan Bednár sa tak mohli opäť zaslúžene tešiť z titulu prvýkrát získanom na domácom ľade.
Tréner líšok Milan Skokan po zápase povedal: „Bol to dosť ťažký boj. Rozuzlenie prišlo až v závere. Myslím si, že diváci, ktorí tu prišli neľutujú a sú spokojní s dramatičnosťou i nasadením dievčat. Ja sa pred nimi skláňam, dali zo seba všetko, čo bolo v nich. Čakali sme, že to bude vyrovnané, aj v základnej časti, že to bude tvrdý boj, čo sa aj splnilo. Ale nakoniec bola kvalita na našich paliciach, nie na prešovských. Mali sme šťastnú ruku v tom, že sme dokázali dievčatá motivovať správnym spôsobom a oni sa odvďačili peknými výsledkami.“ (rov)