„Kamzíci“ vyzvú vo štvrťfinále play-off „corgoňov“

Vo štvrtok odštartuje dvoma zápasmi play-off hokejovej Tipsport Ligy a v jednom z nich sa predstavia aj Podtatranci.

Dokáže Poprad vyradiť obhajcu majstrovského titulu? (Snímka: archív/mik)

„Kamzíci“ získali v základnej časti 75 bodov rovnako ako aj Martin. Vzájomná bilancia však vyšla lepšie pre Martinčanov, takže Poprad postúpil zo siedmeho miesta. Vo štvrťfinále tak zabojuje proti svojmu poslednému súperovi – majstrovskej Nitre. „Je to veľmi dobrý a kvalitný súper. My sme si však priveľmi nemohli vyberať, pretože Banská Bystrica, Nitra aj Košice sú naozaj konsolidované tímy, ktoré sa nebudujú prvý rok. Všetci traja by boli ťažkí. My sa však tešíme na play-off a verím, že možno aj prekvapíme. Ak budú chlapci bojovať 60 minút a plniť si úlohy, tak sa môžeme držať hesla, že nie vždy vyhráva najlepší, ale ten, kto verí vo víťazstvo. Určite nie sme favoritom série, čo môže byť aj trochu výhoda. Začína sa od 0:0 a tlak býva na mužstve, ktoré musí, nie na tom, ktoré môže,“ vysvetlil popradský tréner Marcel Ozimák a prezradil, v čom budú z jeho pohľadu „corgoni“ najnebezpečnejší: „V Nitre ostala drvivá väčšina hráčov z minulej sezóny, takže symbióza jednotlivých hokejistov v päťkách je už dlhodobejšia. Najväčšiu silu majú v ofenzíve a v kreativite hráčov v útočnom pásme. Ich veľmi dobrou zbraňou sú aj presilové hry. Bude tam viacero vecí, na ktorých cez týždeň popracujeme. Dôkladne si súpera preštudujeme na videoanalýzach a ideme bojovať.“

V poslednom stretnutí sa Popradčania museli zaobísť bez kvarteta dôležitých hráčov, ale Suchý s Ibragimovom pravdepodobne už vo štvrtok nastúpia. Komplikovanejšie vyzerá členok Arneho Krotáka i Hendersonovo natiahnuté trieslo, ale nie je vylúčené, že by mohli zasiahnuť do hry aj oni. Úvodný duel série však Henderson ešte vynechá a pre zranenie nenastúpi ani Peter Bjalončík. Do nominácie sa nezmestil ani Dmitrij Abramov. „Kamzíci“ počas aktuálnej sezóny dokázali Nitru v šiestich stretnutiach dvakrát zdolať a práve pod Zoborom víťazne debutovala trénerská dvojica Ozimák – Štolc ml.

Na play-off Tipsport Liga avizuje aj niekoľko zmien. Domáci budú nastupovať vo svetlej a hostia v tmavej sade dresov. Práve HK Poprad zvolil, dokonca, aj nové sady špeciálne na play-off. Najzásadnejšou zmenou pravidiel bude pokračovanie stretnutia v prípadne nerozhodného stavu po 60 minútach. Upúšťa sa od konceptu troch korčuliarov na každej strane a okrem brankára nasadí každé mužstvo kvarteto hráčov. Pri prvom až štvrtom stretnutí každej série sa môže predlžovať 10 minút a ak dovtedy nepadne gól, nasledujú samostatné nájazdy. Každý tím bude mať päť pokusov. Ak by sa po riadnom hracom čase nerozhodlo v piatom, šiestom, príp. siedmom dueli série, nasledovať budú 20-minútové predĺženia až kým nepadne gól.

V apríli sa v Poprade uskutoční svetový šampionát hráčov do 18 rokov, takže v prípade postupu do semifinále „kamzíci“ nemôžu počítať s domácim prostredím, no situácia im ruky nezväzuje. „Myslím si, že nie. Vôbec sa o tom nehovorí. My máme pred sebou prvú sériu, ktorú odohráme, ako máme a nepozeráme sa na to, čo nastane potom. Najpodstatnejší je vždy najbližší zápas, na ktorý sa chystáme,“ dodal Ozimák.

Michal Klein