Krátke správy zo športu 10. týždeň

Hokejistkám sa začali finálové boje

Popradské líšky suverénne ovládli základnú časť Extraligy žien a v play-off vyradili Nowy Targ aj Martin. Podľa očakávania si to teda rozdajú o zlato v sérií na tri víťazné stretnutia proti ŽHK 2000 Šarišanka Prešov. Popradčanky už tento víkend absolvovali prvé dva duely na vlastnom ľade. Dvoma gólmi Goreckej a rozhodujúcou trefou Žitňanskej zvládli sobotný zápas 3:2, ale v nedeľu sa nepresadili a prehrali 0:2. Finálová séria je teda vyrovnaná 1:1 a cez víkend sa presťahuje do Prešova.

Trio Kežmarčanov si zahralo za Slovensko

Hokejbalová extraliga mala reprezentačnú prestávku. V rámci nej sa slovenský národný tím predstavil v Plzni v štyroch prípravných stretnutiach. Tréner Ďuris povolal aj trojicu z MŠK Vippokerpro Kežmarok – brankára Milana Glevaňáka a útočníkov Libora Teplického s Tomášom Pospíšilom. S dvojkrížom na hrudi sa predstavil aj exkežmarčan Matúš Lipták, ktorý hráva vo Švajčiarsku. Slováci najskôr podľahli Švajčiarom 3:2, v odvete ich vyprášili 8:1, potom zdolali Čechov 2:3 a v odvete s nimi prehrali 1:4.

Volejbalistky v play-off vyzvú Prešov

V sobotu sa skončila nadstavba základnej časti extraligy volejbalistiek. KV MŠK Oktan Kežmarok privítal na vlastnej palubovke nitriansku UKF. Ešte pred duelom bolo jasné, že v skupine o 1. až 4. miesto obsadia Nitranky tretiu a Kežmarčanky štvrtú priečku. Vo vyrovnanej generálke na play-off nakoniec uspela UKF 2:3 na sety. Štvrťfinálové série sa budú hrať na dve víťazstvá a Kežmarok sa stretne s Prešovom. Prvý zápas je naplánovaný už na sobotu a hrá sa pod Tatrami.

Veterán Kopčík porazil mladíkov

Lions klub Brezno zorganizoval na Chopku zo Srdiečka na Krupovú už 16. ročník pretekov v obrovskom slalome. Pre zrakovo a telesne postihnutých lyžiarov išlo už o 11. ročník. Celkové prvenstvo medzi prevažne mladými lyžiarmi si pripísal veterán Štefan Kopčík z Popradu s navádzačom Martinom Lajošom. Druhé miesto obsadil Dávid Hudák zo SZŠ Levoča s navádzačom Stanislavom Suchým a tretí skončil Ján Kolodzej zo SŠI Levoča, ktorého navádzal Jozef Gallik.

Pod Tatrami triumfoval Martinkovič

Na dráhach popradskej herne Citybowling sa ešte v úvode marca uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej republiky seniorov – jednotlivcov nad 50 rokov. Kvalifikáciu ovládol súčtom 1 298 Ján Debnár, ktorý sa neskôr podelil o celkovú tretiu priečku s Antonom Zoričákom Z K.O. duelov vyšiel najlepšie Peter Martinkovič, ktorý vo dvoch finálových hrách zdolal Vladimíra Pavlikovského 416:379, ale v absolútnom slovenskom finále pre sezónu 2016/17 si zahrajú obaja.