Krátke správy zo športu 9. týždeň

Hokejistky si zahrajú vo finále

V semifinálovej sérii proti Martinu Popradské líšky utrpeli prvú prehru v sezóne, ale uplynulý víkend mohli doma otočiť vývoj série. V sobotu Martinčanky zdolali 9:0, ale v nedeľu hosťujúce družstvo ani neprišlo. Po kontumácii si Popradčanky zahrajú o titul s Prešovom. „Je to úder pod pás. Sledovali si svoje a nič ich nezaujímalo. Bolo im jasne povedané, že hracia doba platí. Mali asi v pláne väčšie sústo na to, ale v sobotu sme im dali najavo, kam patria,“ vyjadril sa tréner Milan Skokan.

Hokejbalisti sa na poslednú chvíľu posilnili

Základná časť Hokejbalovej extraligy vrcholí a MŠK Vippokerpro Kežmarok odohral cez víkend dva domáce duely. V sobotu prehral po predĺžení s Ružinovom 2:3, ale v nedeľu zdolal Skalicu po samostatných nájazdoch 3:2. Kežmarčania boli zároveň najaktívnejší v posledný deň prestupového obdobia, keď na hosťovanie získali Lukáša Maděru, Ľubomíra Šándora a Mariána Svitanu. V rámci striedavého štartu im môže vypomôcť aj Just zo Sp. Belej. Tomáš Pospíšil sa navyše stal aj hráčom mesiaca február.

Mlynár na šampionáte nesúťažil

Klasickí lyžiari už majú za sebou svoje majstrovstvá sveta v Lahti. Slovensko malo zastúpenie len v behu na lyžiach, kde sa mal predstaviť aj Peter Mlynár. Gerlachovčan však vo Fínsku prekonával zápal priedušiek, ktorý ho vyradil už zo šprintov. Mlynár dúfal, že zvládne nastúpiť aspoň v stredu na 15 km klasicky, ale v štartovom poli chýbal.  Alpským lyžiarom zase pokračoval Svetový pohár, no Andreas Žampa v sobotu v obrovskom slalome v Slovinsku obsadil len nebodovanú 42. priečku.

Lajčáková reprezentovala na halových ME

V srbskom Belehrade sa uplynulý týždeň konal európsky halový atletický šampionát. Slovensko potešil najmä strieborný šprintér Ján Volko. V Belehrade však súťažila aj Sviťanka Stanislava Lajčáková, ktorá háji farby VŠC Dukla Banská Bystrica. Lajčáková mala solídnu formu. Vo februári sa stala v behu na 60 m cez prekážky halovou majsterkou Slovenska a na medzinárodnom mítingu v Ostrave skončila deviata. V piatok na majstrovstvách Európy obsadila časom 8,36 sekundy 22. miesto.

Plavci bez výraznejšieho úspechu

Posledný februárový víkend odštartoval Slovenský pohár družstiev v plávaní. V Trnave sa predstavilo aj 14 členov KP Aquacity Poprad kategórie „A“ a juniorov. Len Marek Koreň však dokázal vyplávať pódium, keď na 100 m prsia skončil tretí. Vo svojich disciplínach sa v najlepšej desiatke dokázali umiestniť aj Tamara Potocká, Zuzana Krejčíová aj Martin Kosec. Yvona Fábryová ako jediná z Popradu súťažila na medzinárodnom Pohári priateľstva v Rimavskej Sobote, no medailu si nevyplávala.