Večer bojovníkov v Kežmarku vyvrcholil zásnubami + FOTOGALÉRIA

V sobotu usporiadal MŠK Goral Gym Kežmarok akciu s názvom Knockout II.

Víťaz hlavného zápasu na Knockout II Jozef Kolodzej požiadal priateľku o ruku priamo v ringu. (Snímka: mik)

Kežmarskému klubu pod vedením Jozefa Kušmireka sa podarilo v Mestskej športovej hale Vlada Jančeka usporiadať takúto akciu po pol druha roku. Večer bojovníkov mal výrazný regionálny rozmer, pretože okrem šiestich domácich borcov sa predstavili aj traja boxeri z popradského Alex Gym-u, ale aj jeden Ždiaran. Diváci videli zápasy podľa pravidiel Muay Thai i K1, ale aj klasický box.

Večer otvoril víťazný zápas domáceho juniora Filipa Bajtoša (vľavo). (Snímka: mik)

Padli aj knockouty

V prvom dueli zdolal domáci Filip Bajtoš Žilinčana Dominika Janeka 2:0 na body v Muay Thai juniorov. Nasledoval box, kde dominantný výkon Banskobystričana Valetnína Zauralského znamenal KO pred Dávida Svitaňa z Popradu. Podobne vyzeralo aj ďalšie juniorské Muay Thai. Kežmarčan Marek Dolanský ťahal celý zápas za kratší koniec, čo viedlo k evidentnej únave, ale ustál všetky tri kolá, v ktorých podľahol Žilinčanovi Petrovi Baisovi 3:0 na body. Ani štvrté stretnutie opäť s pravidlami Muay Thai neskončilo pre Goral Gym úspešne. Martinčan Viktor Pšida totiž zatlačil Andreja Kandráča do rohu, kde mu uštedril tvrdé koleno na bradu a Kežmarčan sa už nedokázal zdvihnúť z podlahy. Negatívnu sériu podtatranských bojovníkov pretrhol dominantným aktívnym výkonom boxer Viktor Funk, ktorý ešte nastúpil za Alex Gym. Banskobystričana Juraja Benka zdolal zaslúžene 3:0 na body. Po prestávke sa stretli v Muay Thai Michal Dubeň zo Žiliny so Zvolenčanom Martinom Valachom. Bol to však najkratší zápas večera, pretože Dubeň svojmu súperovi uštedril bleskové KO v rohu ringu. Vynikajúci aktívny box predviedol domáci Dávid Štelmach s Vlastom Čepom z Banskej Bystrice. Boxeri dostali divákov do varu a rozišli sa zmierlivou remízou. Posledný duel Muay Thai obstaral Ždiaran Donát Horník z Fight Club Slovakia a Zvolenčan Milan Kučera. Z víťazstva 2:1 na body sa na radosť publika tešil Horník.

Okrem Kežmarčanov a Popradčanov sa na Knockout II predstavil aj Ždiaran Donát Horník. (Snímka: mik)

Životný večer Serbica aj Kolodzeja

Po pauze bolo všetko pripravené na trio hlavných zápasov večera a začalo sa poriadne zostra. Vynikajúci výkon predviedol Kežmarčan Boris Zavadský, ktorý v súboji K1 poslal Prešovčana Michala Dráľa až trikrát k zemi a po treťom počítaní už Dráľ nedokázal pokračovať. Na desiaty duel večera nikdy nezabudne bývalý boxerský majster Juhoslávie a tréner popradského Alex Gym-u Aleksandar Serbic.

Alexandar Serbic (vpravo) má aktívnu kariéru boxera už za sebou. (Snímka: mik)

Bosniak sa totiž v zápase proti Košičanovi Radoslavovi Estočinovi rozlúčil s aktívnou kariérou. Úvod bol síce pasívnejší, ale postupne sa pritvrdilo a z víťazstva 2:1 na body sa tešil Serbic: „Som veľmi šťastný. Mal som dosť silného súpera, ktorého som si sám vybral. Chcel som, aby môj rozlúčkový zápas vyzeral tak, ako má vyzerať. Už mám svoje roky, o chvíľu 43. Už dávno pred takýmto vekom veľa boxerov skončilo. Uvidíme. Na Slovensku som určite skončil, ale ešte porozmýšľam, či by som zobral nejaký zápas v zahraničí. Box mi dal v živote veľa. Okrem boxovania som nevedel robiť nič iné. Ale dokážem aj človeka naučiť boxovať. Robím si svoj sen, mám svoj klub, svojich chalanov, ktorým sa budem určite venovať naďalej.“ Knockout II uzavrel zápas podľa pravidiel K1 o profesionálneho šampióna Slovenska WAKO PRO do 81 kg. Nabudený miláčik domáceho publika Jozef Kolodzej zdolal Bytčana Petra Šmida 3:0 na body. Po prevzatí opasku však zaskočil všetkých prítomných a najmä svoju priateľku, ktorú priamo v ringu požiadal o ruku.

Jozef Kolodzej (vľavo) získal na domácej pôde opasok WAKO PRO. (Snímka: mik)

Slová organizátora

„Pocity sú úžasné. Všetko vyšlo na 99 percent, bolo to fakt super. Amosféra perfektná. S divákmi som nad mieru spokojný, pretože sme boli vypredaní do posledného miesta. Som šťastný aj za chlapcov, ktorí dali do zápasov všetko, vrátane srdca. Niekto musí vyhrať a ten druhý prehrať. Na poslednom galavečeri zvíťazili takmer všetci až na jednu remízu, čiže výsledkovo to bolo horšie, ale výkony stúpli o sto percent. Padlo pár knockoutov, ale bez vážnejších následkov,“ hodnotil Jozef Kušmirek a pokračoval: „Joži vyhral opasok, ktorý mu odovzdával prezident Slovenského zväzu kickboxu Peter Ondruščák s Lukaszom Plaweckim, ktorý tu boxoval pred rokom a pol proti Paľovi Garajovi. Je to čerstvý majster sveta WKN, niekoľkonásobný majster Európy WAKO, takže už celebrita.“

Michal KLEIN

FOTOGALÉRIA KNOCKOUT II   25. 3. 2017 KEŽMAROK