Krátke správy zo športu 13. týždeň

Klobučník zaplával nový rekord memoriálu

Od piatku do nedele sa v Aquacity konala už 22. Cena Popradu v plávaní. Hlavným bodom podujatia býva disciplína na 200 m prsia, ktorá je venovaná tragicky zosnulému Filipovi Lutzovi. V sobotnom finále už jubilejného 10. ročníka jeho memoriálu dokázal Tomáš Klobučník zo Swim Team Banská Bystrica obhájiť zlato z minulého roku. Jeho čas 2:21,82 min. je zároveň novým rekordom mítingu. Andrea Podmaníková titul neobhajovala a z prvenstva medzi ženami sa tešila Miroslava Záborská z STU Trnava.

Basketbalové sezóny už finišujú

Iskra Svit uzavrela základnú časť Eurovia SBL stredajším triumfom v Lučenci a zo 6. pozície postúpila do play-off. Hneď v sobotu odštartovala štvrťfinálovú sériu v Prievidzi, no obhajcovi titulu podľahla 90:67. Druhý zápas je na programe v stredu vo Svite. Ženy z BAM Poprad bojujú už len o umiestnenie v sérii so Slovanom. Prvý zápas doma zvládli, no v stredu v Bratislave prehrali 57:49. V sobotu si doma napravili reputáciu triumfom 62:46, takže v stredu cestujú do hlavného mesta s mečbalom.

Pred nami je hokejbalový víkend

Seniorské mužstvo MŠK Vippokerpro Kežmarok postúpilo do štvrťfinále play-off z piatej pozície a cez víkend absolvovalo dvojzápas v Považskej Bystrici. Podtranci oba duely vyhrali, takže v sobotu budú mať postupový mečbal. Ak by ho nevyužili, šanca na reparát príde v nedeľu. Cez víkend navyše čakajú kežmarskú mládež domáce extraligové turnaje. Sobota bude patriť kategórii U14, ktorá bojuje o piate miesto. „Šestnástka“, ktorá bude hrať v nedeľu, siaha, dokonca, na zlaté medaily.

„Zemiakové“ medaily pre mladých „kamzíkov“

Uplynulý týždeň ukončila sezónu aj mládež HK ŠKP Poprad. Žiackym kategóriám sa nepodarilo postúpiť na záverečné turnaje o majstra Slovenska, ale vysoko sa dostal dorast i juniorka. Oba tímy obsadili konečné štvrté priečky. Juniorov v semifinále vyradil neskorší majster z Nitry a v boji o tretie miesto podľahli bratislavskému Slovanu 2:3 na zápasy. Aj dorastenci padli v semifinále na hokejkách majstra z Trenčína a v sérii o bronz ich 1:3 na zápasy zdolala Trnava.

Zimná časť Bowling Tour pozná víťazov

V stredu odohralo 32 hráčov 12. kolo Bowling Tour mesta Poprad, ktoré zároveň uzavrelo šesťdielnu zimnú časť. Skupinu A ovládla Kristína Koseková, ktorá získala aj jackpot za najvyšší náhod 262. Druhé miesto stačilo Vladimírovi Pavlikovskému na prvenstvo v zimnej časti a tretí skončil Igor Lendácky. Víťazstvom v skupine B dokonal Ľubomír Kožik aj triumf v jej zimnej časti. Druhý v stredu skončil Jozef Hagenbart a tretí Ondrej Bočkay. Jarná časť sa začne 12. apríla.