Krátke správy zo športu 14. týždeň

Podtatranské tímy hrajú o umiestnenie

Basketbalistky i volejbalistky pokračujú v sezóne aj po vypadnutí vo štvrťfinále, keď bojujú o konečné piate priečky. BAM Poprad vo štvrtom zápase série stretu prehrala v Bratislave 61:58, takže o víťazovi sa rozhodlo pod Tatrami. Domáce zápas zvládli 69:54 a v sérii o 5. miesto vyzvú Banskú Bystricu. Kežmarské volejbalistky v Trnave vyhrali 2:3, no v sobotu jej doma rovnakým rozdielom podľahli, takže sa musel hrať zlatý set. Ten sa im vydaril a o piatu priečku zabojujú proti COP Nitra.

„Kamzíci“ opäť nastúpili za Slovensko

Koncom minulého týždňa sa hokejistom rozbehla záverečná príprava pred MS 2017. Slováci vytvorili opäť dve reprezentácie. Á-čko pod vedením Zdena Cígera v zostave aj s Patrikom Svitanom dvakrát triumfovalo v Dánsku. V tíme boli aj bývalí „kamzíci“ Ján Brejčák, Lapšanský či Vandas. Marcel Ozimák s Františkom Štolcom opäť viedli tzv. olympijský výber, ktorý v Poľsku zvíťazil, ale aj prehral. V zostave bol Lichanec, Štrauch, Dinda, ale aj popradskí odchovanci ako Takáč či brankár Melicherčík.

Plavcom sa v domácom bazéne darilo

Od 31. marca do 2. apríla sa
v Aquacity konala 22. Cena Slovenska, na ktorej sa predstavilo 423 plavcov zo šiestich krajín. Šestica zo 61 Popradčanov prispela do medailovej zbierky. Zlato získal Dávid Ertel na 50 m voľným spôsobom i Martin Koreň na prsiarskej stovke. Tamara Potocká ovládla 50 i 100 m motýlik a na 200 metrov polohové preteky dohmatla druhá. Zlato za 50 m voľným spôsobom patrí aj Lillian Slušnej a striebro za 50 m motýlik. Na 200 m motýlik brala bronz Agáta Pitoňáková.

Karatisti zo Starej Ľubovne doma kraľovali

V Starej Ľubovni sa 1. apríla uskutočnilo 3. kolo Slovenského pohára detí a žiakov v karate. Každý z kvarteta podtatranských klubov sa dostal do top 15 v medailovej bilancii. Domáci ŠKM-KK St. Ľubovňa s 26 medailami (10-8-8) celé poradie klubov ovládol. Celkovo 12. priečku obsadil s deviatimi cennými kovmi (3-3-3) MŠK KK Kežmarok, hneď za ním skončil popradský Central za osem pódiových umiestnení (3-3-2) a pätnásta pozícia patrí popradskému Shihanu, ktorý získal 12 medailí (2-7-3).

Pavol Garaj boxoval na Glory

Koncom marca sa v  Bruseli konalo podujatie Glory 39. Ide o najprestížnejšiu svetovú kicboxerskú sériu. Z Body Gym Poprad sa jej už skôr zúčastnil Tomáš Možný, tentoraz v Belgicku bojoval Pavol Garaj. Rodákovi z Arménska Harutovi Grigorianovi však podľahol na body. Barbora Majerová zase 1. apríla absolvovala svoje prvé gala HFO 3 v Nowom Saczi, kde zdolala domácu Poľku Julie Kisiewicz na body v zápase s pravidlami K-1.