Krátke správy zo športu 16. týždeň

Doma zaváhali, no pod Urpínom uspeli

Triumfom v sérii so Slovanom Bratislava si popradské basketbalistky zabezpečili priamy súboj o konečnú 5. priečku v Extralige žien proti Banskej Bystrici. Všetko začalo uplynulú stredu pod Tatrami. Hostky si v druhej a tretej štvrtine vypracovali výrazný náskok a stíhacia jazda BAM-ky stačila len na skorigovanie prehry na 56:60. V sobotu však Bystričankám pod Urpínom porážku oplatili pomerom 51:69, takže v stredu sa celá extraliga uzavrie v Poprade. Titul opäť obhájili Good Angels Košice.

Osem medailí pre domáce gymnastky

V Poprade sa v sobotu uskutočnilo 1. oblastné kolo sever-východ v športovej gymnastike. Domáci ŠK ŠG GY-TA reprezentovalo 31 pretekárok. Prvenstvo medzi juniorkami patrí N. Gulovej a najmladšie žiačky ovládla S. Bírová pred J. Čongvovou. Medzi mladšími žiačkami triumfovala Košičanka, no na stupni ju doplnili E. Slaninová s D. Husákovou. GY-TA dominovala medzi staršími žiačkami. Vyhrala R. Handulová pred T. Kremmerovou a K. Kromkovou, takže Popradčanky získali až osem medailí.

„Devätnástka“ Spišskej Belej hrá o titul

Hokejbalová „devätnástka“ MŠK Spišská Belá obhajuje minuloročný triumf v extralige svojej vekovej kategórie. Po základnej časti síce Beľania skončili až tretí, no v play-off postupne vyradili Martin i Považskú Bystricu. Finálovú sériu proti Čadci odštartovali uplynulý víkend na domácom ihrisku. Sobotný duel zvládli najmä vďaka suverénnej tretej tretine 7:4, no v nedeľu na Kysuciach prehrali po samostatných nájazdoch 4:3. Stav série je vyrovnaný a majstrov spoznáme v sobotu pod Tatrami.

Finálové výkony víťazov neoslnili

V stredu sa 27 hráčov zúčastnilo 14. kola Bowling Tour mesta Poprad, ktoré bolo druhým v jarnej časti. Skupinu A ovládol Alojz Garčár, ktorý vyhral kvalifikáciu a na celkový triumf mu stačil finálový výkon 177 a priemer 202,29. Druhý skončil Vladimír Pavlikovský a tretí Peter Očvár. Medzi „B-čkarmi“ triumfovala finálovým výkonom 176 vrátane hendikepu a priemerom 169,22 Mária Kovalčíková pred Antonom Paločkom a Matúšom Gajdošom. Najvyšší náhod dňa 237 dosiahol Rudolf Zoričák.

Boxeri zvládli všetky tri zápasy

Slovenská liga boxu v sobotu pokračovala v Družstevnej pri Hornáde ďalším kolom. Na východ cestoval aj Popradský Alex Gym, pretože traja jeho členovia mali zápasy. Dorastenec Jakub Soľus zložili súpera zo Spišskej Novej Vsi v kategórii do 75 kg hneď v prvom kole. Boxer z Kamenice nad Hornádom ustál v kategórii do 81 tri kolá s Jánom Soľusom, no všetky prehral a v druhom kole uštedril Dávid Štelmach KO bojovníkovi z Nitry v kategórii do 91 kg.