Kláštorné víno ožilo

Už v máji si budú môcť návštevníci Kláštora kartuziánov kúpiť originálne Kláštorné víno. Ide o dve odrody tokajského vína Furmint a Muškát žltý, ktorý v tokajskej oblasti dopestovali špeciálne pre Červený Kláštor.

V Kláštore kartuziánov budú ponúkať vlastné víno. Snímka: rov

„V roku 1472 dostali kartuziáni od dvoch veľmožov desať viníc na Tokaji. Našli sme dve dediny, v ktorých tieto vinice boli. V jednej sa dnes už vinič nepestuje tak ako v minulosti, ale v druhej dedinke Erdőbénye sme sa dali dohromady s bývalým riaditeľom výrobného družstva Györgyom Tóthom, s ktorým sme sa dohodli na prenájme vinice a dohodli sme sa na dvoch sortách,“ povedal pre Podtatranské noviny riaditeľ neziskovej organizácie Cyprián Milan Gacík, ktorá spravuje Kláštor kartuziánov v Červenom Kláštore.
Už na jeseň 2014 zozbierali prvé hrozno, v roku 2015 bolo dorobené víno a následne dva roky zrelo v sudoch. Vinárom sa podarilo dorobiť viac ako tisíc fliaš vína z každej sorty a už onedlho bude aj v ponuke v Červenom Kláštore. Furmint patrí medzi silno sladké a dezertné vína, Muškát žltý je u nás kvalifikovaný ako sladký. „Víno chceme ponúknuť ako ďalší z čriepkov mozaiky funkcií kláštora a toho, čo tu bolo. Červený Kláštor bol v minulosti súčasťou tokajskej kráľovskej vínnej cesty, kadiaľ sa víno distribuovalo do Krakova. My sa chceme k tejto tradícii vrátiť,“ dodal Gacík.

(rov)