O triumfe novinárov rozhodlo „zvláštne“ bodovanie i záverečný rozstrel

V stredu sa v Aréne Poprad už po tretíkrát uskutočnila basketbalová exhibícia BAM Poprad vs. Médiá.

Exhibícia je ukážkou priateľských vzťahov medzi klubom a novinármi. (Snímka: Jakub Galajda)

Podujatie v Aréne Poprad nebýva len o zápase novinárov, ale spestrí ho aj iný program. Prvým bodom večera bol modelovaný zápas prípraviek BAM Poprad a až potom vybehlo na palubovku A-družstvo i novinári. Medzi štvrtinami bol priestor pre divácke súťaže a v polčase nastúpili kluboví tréneri proti svojim potomkom – basketbalistkám. Oproti minulým rokom rozhodcovia bodovali o niečo „zvláštnejšie“, takže novinárom sa podarilo zaznamenať v riadnom hracom čase remízu 105:105. Arbitri potom vymysleli rozstrel, v ktorom mali viac šťastia novinári, takže sa potešili z premiérového víťazstva v tejto exhibícii v pomere 106:107.

Myšlienka sa zakoreňuje

„Bol to opäť skvelý zážitok. Je dobré, že naša prvotná myšlienka ešte s Igorom Skočovskim sa udržala. Aj novinári pochopili, že takto sa spájame, držíme partiu a užujeme vzťahy s BAM Poprad. Mohlo by to byť aj inšpiráciou pre ostatné kluby, že sa to dá, že to môže fungovať. Moja fintička teraz síce nevyšla, ale cieľ bol splnený. Dotiahli sme to do remízy za pomoci všetkých svätých, rozhodcov, stolíka, ktorý zapisuje body, takže sme vďační aj im. Vyústilo to až do rozstrelu, ktorý býva skôr známy v hokeji alebo futbal, ale teraz sme si to netradične skúsili aj v basketbale. Novinári sa z roka na rok zlepšujú a uvidíme, možno nabudúce zdoláme majsterky Slovenska,“ vyjadril sa jeden z predstaviteľov pôvodnej myšlienky Marek Vaščura z Novín Poprad. „Bola to celkom fajn akcia. Vždy je dobré, keď sa celé družstvo takto stretne a môže si basketbal zahrať uvoľnene a zábavne. Klobúk dole, že máte tú odvahu si prísť zahrať basketbal, keďže je to šport, ktorý určite nehrávate každý deň. Som rada, že ste mohli vyhrať,“ hodnotila prajná kapitánka basketbalistiek Gabriela Husárová. Organizátorsky sa zapojilo aj mesto Poprad. „Sme radi, že sme mohli priložiť ruku k dielu a už po tretíkrát si zahrať proti basketbalistkám v tejto krásnej hale. Čo viac si želať? Možno do budúcna, aby nás prišlo menej a divákov viac,“ povedal taktiež hrajúci mestský referent mládeže a športu Peter Procházka.

Slová prezidentky i trénera

Kľúčovým elementom pre takéto akcie býva ochota klubu a BAM-ka si spoluprácu pochvaľuje aj napriek tomu, že počas minulého leta prišiel nový tréner a zmenilo sa aj vedenie. „Prekvapilo ma vysoké skóre, ktoré som vôbec nečakala. Padalo to na všetkých stranách, takže super zápas. Vytasili ste tajné zbrane, pomohol vám tréning a dievčatá chvíľkovo aj dobiehali skóre. Z roka na rok je to lepšie a lepšie. Nevidela som ten systém, akým sa to počítalo, či ste podplatili rozhodcov. Viem, že v regulárnom čase skončila remíza a ďalej som to radšej nepozerala. Naša spolupráca s médiami je vydarená a dúfam, že bude pokračovať aj takýmito exhibíciami, z ktorých by sa mohla stať tradícia. Novinári mali hojnú účasť, tak hádam to tak bude aj na všetkých ligových stretnutiach,“ pochválila mediálny tím prezidentka BAM Poprad a doplnil ju aj tréner Milan Černický. „Zhruba takto som si to predstavoval. Bola to skôr zábava a nebolo to veľmi o športe, ale to k tomu patrí. Myšlienka je veľmi dobrá a treba v nej pokračovať. Babám som hovoril, nech idú trošku do toho naplno, lebo ak nejdú, práve vtedy hrozí zranenie. Boli ste však ohľaduplní. Čakal som od našich trošku väčšiu šou v rámci ovládania lopty.“

Michal Klein

FOTOGALÉRIA ZO ZÁPASU