Postavia nové ihrisko

Obec Matiašovce zrekonštruuje kaplnky v obci. Ide o kaplnku sv. Rocha na dolnom cintoríne, sv. Michala archanjela pri hornom cintoríne a Božie muky pri futbalovom ihrisku.

Matiašovce. Snímka: Archív obce Matiašovce

„Dostali sme dotáciu z ministerstva životného prostredia z Programu obnovy dediny na projekt obnovy kaplniek pre rok 2017 vo výške päťtisíc eur. Naša spoluúčasť je vo výške päť percent, čo je 263 eur, ale ak bude treba dáme aj viac, aby sa všetky tri kaplnky opravili,“ uviedol starosta Matiašoviec Marián Štefaňák. Spolufinancovanie projektu je podmienkou pre poskytnutie podpory. Rekonštrukčné práce musí obec urobiť do konca tohto roku. Matiašovce boli úspešné aj s projektom Dajme mládeži možnosť výberu. Tento projekt podporila Rada vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.

Kaplnka Michala Archanjela v Matiašovciach. Snímka: rov

„Dostali sme dotáciu na výstavbu ihriska v objeme 11-tisíc eur. Chceme, aby sa deti a mládež viac venovali športovým aktivitám. Ideme to stavať na ulici Potok, pretože táto časť obce sa nám rozrastá a aby sa mali kde deti hrať,“ uviedol Štefaňák. Povinná spoluúčasť obce v tomto projekte je vyše päťtisíc eur. za viac ako 16-tisíc eur plánuje postaviť obec „základné“ ihrisko, ktoré plánuje obec v budúcnosti rozširovať. Pôjde o multifunkčné ihrisko s rozmermi 14 krát 28 metrov.
„Zatiaľ tam bude len antukový povrch vhodný pre rôzne športy. Bude to aj s mantinelmi, takže v zime by sa tam mohol hrať aj hokej,“ dodal Štefaňák. Aj tento projekt musí byť ukončený v tomto roku. Obec sa pôvodne chcela zapojiť, spolu s ďalšími samosprávami v Zamagurí, do projektu výstavby hokejovej haly. Tento zámer však nenašiel dostatočnú podporu u samospráv aj vzhľadom k neuvedeným detailným podmienkam financovania a prevádzky.

(rov)