Čaká nás latino koncert, čítanie deťom aj lego hry

Celé Slovensko bude čítať deťom

Tatranská galéria. Snímka: red

Tatranská galéria v Poprade sa zapája do tretieho ročníka podujatia Týždeň čítania deťom v Slovenskej republike. V piatok 9. júna o 10.00 h bude v galérii deťom čítať primátor mesta Poprad Jozef Švagerko, viceprimátor Igor Wzoš, politička Magda Vášaryová, riaditeľka Tatranskej galérie Anna Ondrušeková, horský vodca Pavel Rajtár, herec Richard Trsťan, učiteľ Pavel Leško, spisovateľka Slávka Liptáková a výtvarník Fero Lipták. Vystúpia aj žiaci a učitelia ZUŠ v Poprade. Všetci ste srdečne vítaní.

Hravé lego učenie na Deň otcov

Príďte si užiť popoludnie plné legoaktivít pri príležitosti Dňa otcov. V sobotu 10. júna na deti od 3 do 8 rokov čaká lego mikádo, hokej, minigolf, bludisko či legopanáčik. Dospelí majú vstup zdarma, pre oteckov je prichystaná aj káva zdarma. Vstupenka pre deti v predpredaji stojí 1,90 eura, na mieste 2,90 eura. Rezervácie na info@legovna.sk alebo na t. č. 0948 60 43 43, počet miest je obmedzený. Program bude v Legovni na Popradskom nábreží 17 od 14.00 do 18.00 h.

Literárny Kežmarok spozná víťazov

Program 52. Literárneho Kežmarku otvorí vo štvrtok o 10.00 h v lýceu seminár venovaný jubilujúcemu gymnáziu. O 15.00 h sa rovnako v lýceu začne program s vyhlásením výsledkov a pásmo víťazných prác v naštudovaní ZUŠ A. Cígera. O 19.00 h uvidíte v MsKS literárno-dramatické pásmo Starý študent už putuje v réžii Ivana Kubíka, podľa predlohy Nory Baráthovej. Vo štvrtok o 10.00 h je naplánovaná prehliadka expozície školstva a Festivalu študentského remesla na Kežmarskom hrade.

Latino, salsa a balkán v Tatrách

Túto sobotu o 19.00 h zahrá vo Switch Clube na letnej terase kapela San Borondo Cyclo Fanfaria. Táto slovenská kapela vás v Tatranskej Lomnici roztancuje v štýle world music a ponúkne zmes balkánskych, cigánskych a židovských melódií. Nebudú chýbať ani piesne a rytmy zo španielsky hovoriacich krajín. Vstup na koncert je voľný. Celý deň bude v Switch Clube venovaný káve, baristom, alternatívnej príprave kávy, súťaži Latte Art Jam a osviežujúcim miešaným nápojom.

Pozrite si ilustrácie Popradčanky

Od piatku 9. júna si môžete pozrieť výstavu nevšedných ilustrácií ku knihe Lara a nebo, ktorú napísal Zbyňo Džadoň a ilustrovala Jana Kalixová, vydavateľom je občianske združenie Slniečkovo. Výtvarníčka Jana Kalixová je Popradčanka, učí na základnej umeleckej škole a je aj spoluautorkou knihy Poprad mám rád. Vernisáž výstavy a uvedenie knihy Lara a nebo bude o 18.00 h vo Foto – Art gallery v obchodnom centre Zóna Poprad na Námestí sv. Egídia v Poprade.