Dnes si v Poprade zaspomínajú na Jána Pavla II., na Spiši budú tajomné noci

Dominika Morávková príde do kina Iskra

Dnes o 19.00 h uvidíte v kežmarskom Kine Iskra novú slovensko-českú drámu režisérky Terezy Nvotovej Špina. Film príde uviesť predstaviteľka hlavnej ženskej postavy Dominika Morávková-Zeleníková, ktorú poznáte ako moderátorku z televíznej šou Zem spieva a jeden z producentov Peter Badač. Špina je príbeh o sexuálnom násilí pedagóga na stredoškoláčke priamo u nej doma pri doučovaní, za dverami izby sú nič netušiaci rodičia a brat. Vstupné je 3,5 eura, 2 eurá pre členov filmového klubu.

Štrba bude cez víkend patriť folklóru

Už 17-krát si cez víkend môžete užiť ľudové tradície na Štrbských folklórnych slávnostiach od 15.00 h pri obecnom úrade. Zatancujú detské folklórne súbory Štrbianček, Kornička a Prvosienka, folklórny súbor mladých Štrbian, folklórny súbor Stromiš aj domáci Štrbän. Prídu aj Spevácky zbor MUDr. Markušovského, Vasegerszeg a Vychodňarské šarkanice. Okrem toho máte možnosť pozrieť si Štrbskú drevenicu, prácu remeselníkov a čaká na vás aj tombola a občerstvenie.

Hudobné leto chystá aj Hotel Lomnica

Džez, evergreeny či klasika – každú letnú sobotu vám na terase v Hoteli Lomnica zahrajú na inú nôtu. Hneď v sobotu 1. júla si na svoje prídu všetci milovníci folklóru, slovenskú zábavu rozprúdi Ľudová hudba Bystrianka z Liptovského Hrádku. Muzikanti z Bystrianky sa snažia hrať autentický folklór bez štylizovania a vkladania vlastných prvkov. Vypočujete si liptovské, ale i podpolianske, abovské, terchovské, goralské či rusínske piesne. Vstup na koncert je voľný, muzika začne hrať o 18.00  h.

Zaspomínajte si na sv. Jána Pavla II.

Už dnes, v stredu 28. júna, bude na Zimnom štadióne v Poprade multimediálny koncert Ján Pavol II. – Spomienka na 1. slovanského pápeža. Zaspomínate si na malého Karola, divadelníka a pápeža, aj na rok 1995, keď Ján Pavol II. navštívil Levočskú horu. Vyše 130 umelcov vám zahrá a zaspieva diela Mozarta, Čajkovského, ale aj obľúbenú pieseň Bárka. Sprievodné slovo bude doplnené o video projekciu a výpovede ľudí, ktorí sa s pápežom osobne stretli. Posledné voľné lístky si kúpite cez Ticketportal.

Na Spiši sa začínajú tajomné noci

„Mesiac sa skrýval za ťažkými mrakmi, aby nevidel ten zločin, čo sa stal na Spišskom hrade… Láska, nenávisť, únos, zrada, pomsta,“ týmito slovami láka návštevníkov Spišské múzeum na blížiace sa prázdninové soboty. Tie budú na Spišskom hrade patriť nočným prehliadkam s názvom Tajomné noci. Už túto sobotu 1. júla o 20.30 h na vás čakajú živé sochy nesmrteľných legiend Spišského hradu, prehliadky výnimočnej atmosféry doplnia aj vystúpenia šermiarov či ohňová šou.